Charaktery

to najstarszy w Polsce magazyn popularyzujący wiedzę psychologiczną

Od ponad 25 lat działamy w trosce o zdrowie
i elastyczność psychiczną naszych Czytelników

 

charaktery

Czasopismo tworzone od lat z myślą o pasjonatach psychologii, dla których czas spędzony na poszerzaniu swojej wiedzy i kompetencji nigdy nie jest czasem straconym.

Naszą misją jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej w sposób zrozumiały dla czytelnika.

Przybliżamy naszym odbiorcom najnowsze doniesienia ze świata psychologii oraz tłumaczymy, jak wiedzę i naukę przełożyć na realia codziennego życia, budować zdrowe relacje w poczuciu szczęścia i akceptacji.

Dlaczego warto

Rozwiniesz swoje zainteresowania

– w czasopiśmie czekają Cię inspirujące materiały z różnych dziedzin i wskazówki dotyczące rozwoju osobistego.

Otrzymasz dostęp do wartościowej, psychologicznej wiedzy,

która pomoże Ci kształtować poczucie własnego „ja”.

Poznasz nowości ze świata psychologii,

a artykuły specjalistów zajmujących się nią na co dzień w jasny sposób przybliżą Ci nawet złożone zagadnienia.

Dostaniesz narzędzia do pracy nad sobą

– treści ułatwią Ci lepsze rozumienie siebie, odnajdywanie wewnętrznego spokoju, radzenie sobie ze stresem i wprowadzanie nowych nawyków w swojej codzienności.

Przeczytasz, jak świat postrzegają inni

– dzięki różnorodnym inspirującym treściom: esejom, felietonom i innym materiałom z dziedziny antropologii, socjologii czy filozofii, poznasz różne perspektywy patrzenia na rzeczywistość.

Będziesz mógł spędzić czas z pismem, które nie tylko popularyzuje wiedzę w sposób zrozumiały dla każdego, ale i prezentuje ją w atrakcyjnej szacie graficznej

– piękne ilustracje pomogą Ci zanurzyć się w lekturze Charakterów i spędzić wartościowo czas z samym sobą.

 

Dla kogo:

Dla pasjonatów psychologii

– studentów, specjalistów, ale i wszystkich zainteresowanych złożoną psychiką człowieka, aktualnymi trendami w psychologii i nowościami w nauce.

Dla rodziców

– którzy w trosce o rodzinę oraz własną efektywność i równowagę chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat psychologii. Dla szukających wskazówek dotyczących rodzicielstwa i sposobów na rozwój osobisty.

Dla tych, którzy szukają prawdy o samym sobie

– chcących nauczyć się rozpoznawania własnych emocji i kształtowania swojej elastyczności psychicznej. Dla zainteresowanych tematem relacji międzyludzkich.

Stałe działy

NA TEMAT

W każdym wydaniu proponujemy naszym Czytelnikom temat przewodni. Co miesiąc publikujemy kilka skupionych wokół niego artykułów, pokazując zagadnienie z różnych stron.

PSYCHOLOGIA I ŻYCIE

Zależy nam na tym, by prezentować najaktualniejszą wiedzę psychologiczną. Zapraszamy specjalistów – psychologów i psychoterapeutów do podzielenia się wskazówkami co do tego, jak naukę przełożyć na realia codziennego życia.

TRENING PSYCHOLOGICZNY

Każdy z nas, budując własne „ja”, nie raz potrzebuje wsparcia. W tym dziale znajdziesz metody, techniki, narzędzia i podpowiedzi do autoterapii. Przetestowane przez specjalistów porady z pewnością pozwolą na skuteczniejsze wspieranie zdrowia psychicznego.

STYLE ŻYCIA

Poza artykułami dotyczącymi psychologii, w magazynie znajdziesz również inspiracje, eseje i felietony, które łączą wiedzę psychologiczną z antropologią, filozofią, socjologią czy sztuką.