Dołącz do czytelników
Brak wyników

Style życia

1 września 2021

NR 9 (Wrzesień 2021)

Przeklęta owsianka

0 525

Gdyby zachwyt w spojrzeniach tych matek był blaskiem słońca, spalony byłbym na ciemny brąz, ba, skóra pokryłaby się bąblami oparzeń, owiewanych – na szczęście – zefirkami rozanielonych westchnień. A ja tylko zrobiłem dzieciom owsiankę na śniadanie, pozwalając żonie spać do oporu (dobra, przyznam, że mojego oporu, który po 11:30 objawił się wymownym trzaśnięciem drzwiami od łazienki, „Och, wstajesz już kochanie?”). 

To miał być jednorazowy wybryk, owsianka akurat leży w zasięgu moich możliwości, raz w roku, na urlopie, mogę sobie przecież pozwolić na kulinarne czary-mary, ale spojrzenia tych matek we wspólnej kuchni ośrodka wypoczynkowego, owe zachwycone spojrzenia nie dawały mi spokoju. Czy mogłem je zawieść?

POLECAMY

Nie zawiodłem. Następnego dnia od świtu smażyłem naleśniki, pierwszych pięć skrzętnie ukrywając na dnie kosza. Reszta była zjadliwa, masło czekoladowe zresztą swoje robi. A spojrzenia matek paliły mnie żywym ogniem, to już nie był zachwyt, to była ekstaza. Nie powiem, zagrzało mnie to do boju. 

Następne śniadanie składało się z tostów, pasty jajecznej i twarożku ze szczypiorem. Matki siedziały rzędem pod oknami, nawet ich dzieci zamarły z rozdziawionymi, pełnymi parówek buziami. A ja tańczyłem przy garach. „Taki mąż!” „Prawdziwy skarb!” „Gdzie go pani znalazła!?”. Zachwytom nie było końca.

A właściwie końca dobiegały. Pierwsza była żona. Najpierw zaproponowała, potem stanowczo zażądała możliwości przygotowania dzieciom śniadania. Odmówiłem, miałem już swoje plany. Nie odzywała się tr...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy