Komplementy szyte na miarę
Na łamach listopadowego wydania czasopisma Charaktery poruszamy temat ciała mężczyzny. W rozmowie Pawła Pilicha i Doroty Krzemionki przeczytasz o tym, jaki stosunek do swojego ciała mają mężczyźni. Poruszamy też trudny temat zdrady. Czego niektórzy z nas szukają w związkach równoległych? Co może zmienić w naszym życiu pojawienie się jego lub jej – tak innych od męża czy żony? Dlaczego decydujemy się na taką relację, choć przecież zdajemy sobie sprawę z konsekwencji w postaci potępienia, rozpadu dotychczasowego związku, a może nawet utraty kontaktu z najbliższymi? Zapraszamy do lektury!
NA MYŚL O ŚMIERCI
Wzmożenie konfliktów, koncentracja na interesach własnej grupy, bunt przeciw ograniczeniom kontaktów, a także skłonność do ryzyka, pęd do konsumpcji, zamiłowanie do towarów luksusowych i do zabiegów upiększających ciało – czy to wszystko może być wynikiem pandemii? Wiele z tych zjawisk można zrozumieć, odwołując się do wiedzy na temat konsekwencji doświadczenia lęku przed śmiercią i przed samotnością. Dlaczego z tej wiedzy mało kto korzysta?
ZE ŚMIECHEM NAM PO DRODZE
Humor zbliża ludzi do siebie, pomaga odnaleźć w tłumie tych, którzy są do nas podobni, niczym magnes przyciąga nowych znajomych i ułatwia nawiązywanie relacji. Pod jednym warunkiem – że korzystając z niego, nie robimy nikomu krzywdy. Humor i jego poczucie, które ujawnia się w zdolności do wyrażania lub zauważania tego, co zabawne, jest dla nas źródłem rozrywki i zarazem sposobem radzenia sobie z trudnymi, stresującymi i niezręcznymi sytuacjami czy wydarzeniami. Śmiech sam w sobie jest przeważnie przyjemny, ale humor pełni też wiele innych ważnych funkcji. Może złagodzić przeżywanie trudnego doświadczenia i rozluźnić napiętą atmosferę. Pozytywny humor może chronić nas przed objawami lęku i depresji, a także wspierać naszą wytrwałość w wykonywaniu żmudnych zadań.
STRES I WSPÓŁCZESNY TRYB ŻYCIA A ZABURZENIA ŻOŁĄDKOWO-JELITOWE
W dzisiejszych czasach wszyscy żyjemy w biegu. Nie mamy czasu zadbać o swoje zdrowie fizyczne czy psychiczne. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak bardzo ten pośpiech i stres może wpływać na nasz układ pokarmowy. W jaki sposób możemy się bronić przed nieprzyjemnymi dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi i jak wspomóc nasz układ trawienny?
Zawartość dostępna online
Poradnik pozytywnego myślenia na czas wyzwań
Komplementy szyte na miarę
GURUN
Usłysz głos płaczącej Ziemi
Ze śmiechem nam po drodze
Trening psychologiczny
Jaka jest przepustka do pewności siebie?
Stres i współczesny styl życia a zaburzenia żołądkowo-jelitowe – jak sobie z nimi radzić?
Psychologia i życie
Związki równoległe – czym nas kusi zdrada?
Mieć czy być kulturalnie
Mieć czy być
Małpa w kąpieli
Próba
Style życia
Zbójniczka
Lekcja anatomii
Z dzieciakami w centrum
Psychologia i życie
To nie tak miało wyglądać
Księga ciała mężczyzny
Popędzanie, czyli daj z siebie jeszcze więcej
Kryzys psychiczny w rodzinie
Cztery twarze mojej matki
Na myśl o śmierci. Jak sobie z nią radzimy?
Na temat
Specjalnie dla nas dopasowane okulary
Jak zatrzymać chwile, które mają znaczenie?
Otwarty dostęp
Skarby rodzinne, czyli co wynosimy z domu rodzinnego
Okiem reporterki
Oglądając Kreta
Między słowami
Sztuka uwodzenia słowami