Dział: Poradnik pozytywnego myślenia na czas wyzwań

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

O psach i nie tylko

Pies jest ważną postacią. Potrzebuje GRUPY. Czasem jest to nasza grupa rodzinna, czasem porzucone psy łączą się w stada i wtedy stają się groźne. Jak ludzie. Źle traktowani w dzieciństwie, pozbawieni bezpiecznego domu łączą się w gangi – grupy, których się boimy.

Czytaj więcej

Przenieś światło i ciepło przez mrok

Prawdziwa nadzieja dla świata rodzi się w naszych sercach i potrzebujemy wewnętrznej pracy i zewnętrznych wyznań, żeby ją stamtąd wydobyć i żeby stała się w nas na nowo żywa.

Czytaj więcej

Aromaterapia – dobrodziejstwa płynące z natury - Co nam daje smakowanie zapachów?

Na co dzień najczęściej nie myślimy o tym, w jaki sposób nasz organizm wykonuje funkcje życiowe. Po prostu działa – a zawiaduje nim autopilot, którym jest system nerwowy. Wielozadaniowość, tempo życia, przymus perfekcjonizmu, długotrwały stres, sytuacje traumatyczne wpływają znacząco na organizm, wywołując w nim szereg reakcji.

Czytaj więcej

Mężczyzna, seks i wstyd

Jeśli chłopak zewsząd słyszy, że musi „zawsze chcieć” i wiedzieć, „co i jak”, to gdy nie spełnia tych „wzorców”, szybko pojawiają się u niego wstyd i zahamowania. Niestety, utrzymują się one latami. Skutek? Erotyczne niepowodzenia i coraz gorsza samoocena.

Czytaj więcej

Nie ma złej pogody, są... ptaki

Brzydka pogoda stanowi niemal fizyczną barierę przed wyjściem na świeże powietrze. Jesienią przeszkadzał będzie silny deszcz, kałuże nie do przeskoczenia i wiatr wiejący zawsze w oczy. Natomiast zima to zaspy, większe prawdopodobieństwo poślizgnięcia się, a nawet odmrożenia. Czy da się to jakoś pokonać? Zdecydowanie, można – trzeba tylko chcieć, a podstawą jest motywacja.

Czytaj więcej

Muszla miłości i inne synonimy waginy, czyli seks po szwedzku

O różnych obliczach miłości, seksie, wolności i ryzyku, a także o podobieństwach i różnicach między kochającymi Polakami a Szwedami z KATARZYNĄ TUBYLEWICZ, autorką książki Szwedzka sztuka kochania, rozmawia Marcin Wilk

Czytaj więcej

W jaki sposób obserwować ptaki, czyli kilka słów o terapii wśród ptasich treli

Pandemia COVID-19 uświadomiła nam, jak bardzo zatęskniliśmy za kontaktem z przyrodą. Za wycieczkami do parku, lasu, nad jezioro czy rzekę, w góry, a nawet na pustynię. I wszędzie tam są ptaki. Od czego zacząć ptasie obserwacje, które stają się coraz popularniejsze?

Czytaj więcej

O sztuce miłości – rozmowy bez cenzury

Seks przestaje być tematem tabu. Nadal jednak trudno jest nam mówić o nim bez skrępowania. Dlatego jak mamy mieć dobry seks, jeśli nie mówimy wprost, co lubimy, czego potrzebujemy, a co jest dla nas nudne?

Czytaj więcej

Praktyka dobrego snu

Łóżko ma służyć tylko do spania, ewentualnie do seksu. Jeśli przyzwyczaimy swój organizm, że przyłożenie głowy do poduszki jest sygnałem do snu, łatwiej będzie nam zasnąć. Jeżeli jednak zapalamy lampę i wyciągamy książkę, wysyłamy do mózgu sygnał, że powinien utrzymać stan czuwania. Niektórzy od lat sypiają przed telewizorem czy nad książką, ale gdy wejdą do sypialni, senność im mija.

Czytaj więcej