Autor: Joanna Szlasa-Więczaszek

Psycholożka, psychoterapeutka w nurcie poznawczo-behawioralnym (w trakcie szkolenia). Prowadzi terapię indywidualną. Założycielka bloga o relacjach ze sobą orazz innymi: www.mojarelacja.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak nakarmić niezaspokojone potrzeby?

Być może nadal odczuwasz wewnętrzny brak czegoś, czego nie otrzymałeś(-aś) od rodziców w dzieciństwie. Jak zatem uleczyć bolące rany i nakarmić niezaspokojone potrzeby z przeszłości?

Czytaj więcej

Jak rozmawiać, żeby się dogadać? Czyli kilka słów o komunikacji w związku

Teoretycznie wszyscy wiemy, jak się komunikować. To jedna z pierwszych umiejętności, których uczymy się w dzieciństwie. Rozmawiamy od najmłodszych lat z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, ale czy potrafimy się porozumieć?

Czytaj więcej

Przy świątecznym stole – jak jest naprawdę?

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z przepychem i sielanką – przynajmniej taki obraz przedstawiają media i reklamy. Prezenty, ozdoby, urocza atmosfera wśród domowników oraz stoły uginające się pod jedzeniem – to część naszej tradycji i kultury… Tylko czy w obecnych warunkach społecznych, środowiskowych i ekonomicznych nadal aktualna? Jak zmieniło się nasze podejście do tradycji świątecznych? Czy nadal stać nas na suto zastawione stoły i marnowanie żywności?

Czytaj więcej