O sile kobiet, różnorodności i relacjach międzypokoleniowych z Elżbietą i Anną Jarosik oraz Maksymilianem Ławrynowiczem rozmawiała Klaudia Przyłucka-Janasik.
psycholożka, redaktorka naczelna czasopism Charaktery i Psychologia w Praktyce.
O sile kobiet, różnorodności i relacjach międzypokoleniowych z Elżbietą i Anną Jarosik oraz Maksymilianem Ławrynowiczem rozmawiała Klaudia Przyłucka-Janasik.
O odwadze, lęku przed zmianą i akceptacji własnych niedoskonałości z Joanną Chmurą rozmawia Klaudia Przyłucka-Janasik
Kiedyś starsza aktorka powiedziała mi: „Słuchaj, jak będziesz tak dużo grała, to się nie zestarzejesz, nie będziesz miała na to czasu”. Jest w tym zawodzie coś takiego, że aktorzy, nawet ci starsi, mają w sobie pierwiastek młodości, bo nieustannie coś się dzieje, wciąż jesteśmy z ludźmi, wśród ludzi, w dialogu z nimi i ze sobą.
Ile razy zdarzyło Ci się najpierw pomyśleć o innych i spełniać cudze oczekiwania niż postawić siebie na pierwszym miejscu? Dlaczego tak często, w swoich działaniach zapominamy o sobie? O swoich potrzebach, emocjach, uczuciach i pragnieniach?
Coraz częściej do seksuologów trafiają kobiety, które borykają się z różnego rodzaju problemami, trudnościami i dysfunkcjami związanymi ze swoim życiem seksualnym. Najczęściej pojawiające się problemy w gabinecie seksuologa, z którymi przychodzą kobiety to przede wszystkim obniżenie popędu seksualnego, nieodczuwanie przyjemności podczas stosunku, brak zainteresowania życiem seksualnym czy problemy związane z osiągnięciem orgazmu. Kobiety mówiące wprost o swojej seksualności to zjawisko dość nowe dla specjalistów, jeszcze do niedawna ukrywały one swoje problemy, np. udając orgazm podczas stosunku. Bały się opinii partnera i innych kobiet oraz tego, że są niedostatecznie i niewystarczające w odczuciu własnym i innych.