Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Formy zabezpieczenia pupila przeciw pchłom i kleszczom

Poznaj sposoby na uchronienie Twojego psa lub kota przed niebezpiecznymi konsekwencjami złapania pcheł czy ugryzienia kleszcza.

Czytaj więcej

Ćwiczenia na uważność w związku ze sobą i partnerem

 

Co to jest uważność w związku?

Uważność w związku tak naprawdę zaczyna się od uważności wobec siebie – osobistej uważności każdej ze stron relacji. Dopiero później możliwa jest uważność na drugą osobę, na to, co wokół, aż w końcu uważność na wspólne „my”.

Czytaj więcej

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry dziecięcego?

W Polsce leczenie psychiatryczne wciąż obarczone jest wieloma mitami i stereotypami. Rodzicom często towarzyszy strach o dziecko i obawa przed diagnozą, która może nieodwracalnie zmienić ich życie. Jednak wizyta u psychiatry dziecięcego wcale nie musi być stresującym doświadczeniem. Wystarczy, że rodzina odpowiednio się do niej przygotuje. Jak przebiega takie spotkanie?

Czytaj więcej

Wakacje coraz bliżej... Zobacz kilka pomysłów gdzie je zaplanować

Wybrzeże Bałtyku zawsze przyciągało polskich turystów. Różnorodna baza noclegowa, piaszczyste plaże lub urwiste klify, malownicze przystanie rybackie, zabytki dawnej i nowszej historii, ścieżki rowerowe i promenady wśród sosnowych lasów, parki rozrywki i inne atrakcje urozmaicają pobyt w każdych warunkach pogodowych. Atutem wakacji nad polskim morzem jest bliskość, zarówno w sensie odległości i czasu dojazdu, jak i zwyczajów i lokalnej kuchni.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania? Sprawdź

Chcesz kupić polisę mieszkaniową? To znakomita i słuszna decyzja, jednak należy bezwzględnie pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeśli masz przed sobą umowę ubezpieczenia mieszkania, warto zwrócić uwagę na szczegóły w dokumencie. Sprawdź, czemu uważnie przyjrzeć się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Nastolatek w sieci: czy nasz powody do obaw?

Uzależnienie od internetu – niektórzy uważają je za realne zagrożenie, inni sprawę bagatelizują. W którą stronę skłaniasz się Ty? A może problem wydaje się właśnie dotyczyć Twojego dziecka?

Czytaj więcej

Jedzenie w pracy – jak wpływa na wydajność pracowników?

Odpowiednie odżywianie podczas pracy jest niezbędne do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. To oczywistość, o której część z nas zdaje się zapominać. Potwierdza to fakt, że rolę obiadu nadal zbyt często przejmuje batonik z automatu vendingowej. A przecież zdrowy, najedzony organizm odgrywa dużą rolę w utrzymaniu wysokiej wydajności i efektywności codziennych zadaniach. Podejmowanie świadomych decyzji o jedzeniu do pracy staje się niezbędnym elementem budowania zdrowego i produktywnego środowiska pracy.

Czytaj więcej

Czy wiesz na jakie okazje nadaje się biustonosz bez ramiączek?

Chociaż niektóre Panie je uwielbiają, inne nadal patrzą na nie z pogardą. Biustonosze bez ramiączek są obecnie bardzo odległe od tych niewygodnych, uwierających modeli i nieestetycznych silikonowych ramiączek sprzed dwudziestu lat. Dziś podkreśla się ich uniwersalność, wygodę i doskonały wygląd, który w żaden sposób nie zakłóca wrażenia powstałej stylizacji. Aby przywrócić Twoje zaufanie do tej sekretnej kobiecej broni, w kolejnych akapitach pokażemy Ci, jak wysokiej jakości biustonosz bez ramiączek może korzystnie wpłynąć na Twoje stylizacje.

Czytaj więcej

My kobiety z ADHD

Kiedy w wieku trzydziestu sześciu lat usłyszałam diagnozę ADHD, to jedną z pierwszych reakcji była u mnie właśnie ogromna złość, bez której pewnie nie zaczęłabym działać na rzecz szerzenia świadomości na ten temat i bez której nie pisałabym dzisiaj tych słów. I choć o ADHD u osób dorosłych od jakiegoś czasu mówi się coraz więcej, to nadal najczęściej kojarzy się ono z niegrzecznym chłopcem, który biega po klasie. Wiele osób nie wie też, że ADHD najprawdopodobniej dotyka w równym stopniu obu płci, tyle że u dziewczynek i kobiet jest ono po prostu nieco mniej widoczne i to dlatego tak wiele z nas diagnozę otrzymuje dopiero w dorosłości.

Czytaj więcej