Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zaproszenie na konferencję Healthy Minds

Instytut Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na konferencję "Healthy Minds. Zdrowie psychiczne w XXI wieku: Teoria, Praktyka, Promocja”, która odbędzie się 18-19 października tego roku na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej

Najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla córki

Każde urodziny Twojej córki to wyjątkowy moment, który warto uczcić pięknymi życzeniami. W tym artykule przedstawimy różne aspekty, które można uwzględnić, formułując najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla córki. Pamiętaj, że życzenia powinny być szczere i od serca, aby podkreślić, jak bardzo zależy Ci na jej szczęściu.

Czytaj więcej

Grzyby lecznicze do mykoterapii. Dowiedz się, czego możesz spodziewać się po spożywaniu grzybów witalnych

Na świecie istnieje ponad 5 milionów grzybów, z których przepadaliśmy zaledwie 150 tysięcy. Wiemy, że z pewnością jadalnych jest 2000 gatunków, a spośród nich wiele wykazuje silne działanie lecznicze i profilaktyczne. Na czym polega mykoterapia? Kto może się jej poddać i jakie grzyby warto znać?

Czytaj więcej

Krakowski licealista organizuje drugą edycję konferencji “Powiem TAK”. Chce przełamać tabu dotyczące niepełnosprawności. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce

8 czerwca w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport odbędzie się II edycja konferencji poświęconej obaleniu mitów związanych z niepełnosprawnością. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Juliusz Zgliński – uczeń liceum, działacz na rzecz równości, który sam zmaga się z niepełnosprawnością ruchową.

Czytaj więcej

Ciągłe zmęczenie? Winowajcą może być ferrytyna

Czy zdarza Ci się czuć ciągle zmęczonym, mimo odpowiedniej ilości snu? Czy doświadczasz osłabienia, bladości skóry, a może nawet zawrotów głowy? Przyczyny takich objawów mogą być różne, ale jednym z często pomijanych winowajców jest niski poziom ferrytyny w organizmie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej roli ferrytyny, objawom jej niedoboru oraz sposobom na poprawę jej poziomu, aby odzyskać energię i dobre samopoczucie.

 

Czytaj więcej

Przerwać zaklęty krąg. Jak sobie pomóc w obliczu nadmiernego lęku i depresji?

Rozpędzeni tempem życia, nieuważni na niepokojące sygnały ryzykujemy zdrowie i utratę cennych chwil. Badania pokazują, że występowanie zwiększonego lęku i depresji staje się coraz powszechniejsze i dotyka przy tym coraz młodsze osoby. Dlaczego warto się zatrzymać i wykorzystać dobroczynny wpływ uważności na zdrowie i życie opowiada Mirka Kolmaga, doświadczona psychoterapeutka i nauczycielka mindfulness.

Czytaj więcej

Formy zabezpieczenia pupila przeciw pchłom i kleszczom

Poznaj sposoby na uchronienie Twojego psa lub kota przed niebezpiecznymi konsekwencjami złapania pcheł czy ugryzienia kleszcza.

Czytaj więcej

Najlepsze jeszcze przede mną. Jak kocha dojrzała kobieta?

 

Co to znaczy dojrzała kobieta?

Czy to o mnie? Czym jest dojrzałość? Od czego zależy? Definiuje ją metryka, fizjologia czy może przebyte doświadczenia? Czy to stan, który się osiąga czy raczej proces, który nigdy się nie kończy? A czym jest miłość dojrzała? Czy tym samym, co miłość dojrzałej kobiety? W głowie kłębią się pytania. Na początek uruchamia się stereotyp. Zgodnie z nim dojrzała emocjonalnie kobieta to zadbana, dobrze ubrana, pewna siebie i uśmiechnięta czterdziesto-, pięćdziesięciolatka. Jeśli ma dzieci, to teraz są już samodzielne, więc może bardziej skupić się na swoim zdrowiu i samorozwoju. Może sięgnąć po marzenia i żyć pełnią życia. Wie, czego chce, i mówi o tym wprost. To najlepszy okres w jej życiu.

Czytaj więcej

Ćwiczenia na uważność w związku ze sobą i partnerem

 

Co to jest uważność w związku?

Uważność w związku tak naprawdę zaczyna się od uważności wobec siebie – osobistej uważności każdej ze stron relacji. Dopiero później możliwa jest uważność na drugą osobę, na to, co wokół, aż w końcu uważność na wspólne „my”.

Czytaj więcej

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry dziecięcego?

W Polsce leczenie psychiatryczne wciąż obarczone jest wieloma mitami i stereotypami. Rodzicom często towarzyszy strach o dziecko i obawa przed diagnozą, która może nieodwracalnie zmienić ich życie. Jednak wizyta u psychiatry dziecięcego wcale nie musi być stresującym doświadczeniem. Wystarczy, że rodzina odpowiednio się do niej przygotuje. Jak przebiega takie spotkanie?

Czytaj więcej

Wakacje coraz bliżej... Zobacz kilka pomysłów gdzie je zaplanować

Wybrzeże Bałtyku zawsze przyciągało polskich turystów. Różnorodna baza noclegowa, piaszczyste plaże lub urwiste klify, malownicze przystanie rybackie, zabytki dawnej i nowszej historii, ścieżki rowerowe i promenady wśród sosnowych lasów, parki rozrywki i inne atrakcje urozmaicają pobyt w każdych warunkach pogodowych. Atutem wakacji nad polskim morzem jest bliskość, zarówno w sensie odległości i czasu dojazdu, jak i zwyczajów i lokalnej kuchni.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania? Sprawdź

Chcesz kupić polisę mieszkaniową? To znakomita i słuszna decyzja, jednak należy bezwzględnie pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeśli masz przed sobą umowę ubezpieczenia mieszkania, warto zwrócić uwagę na szczegóły w dokumencie. Sprawdź, czemu uważnie przyjrzeć się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Czytaj więcej