Dzieci o cienkiej skórze
Na łamach najnowszego wydania czasopisma "Charaktery" poruszamy temat lęku. Każdy z nas czegoś sie boi, sukcesem jest umiejętne zapanowanie nad strachem, lękiem. Ważne jest, aby poznać źródło zagrożenia, które wywołuje strach. Lęk staje się słabszy, kiedy wiemy co go powoduje. Polecamy artykuł "Żeby dawać, trzeba mieć", w którym przeczytacie rozmowę Pauliny Chołdy z Marią Szyszkowską o blasku i o tym, co wnosi do naszego życia. Masz problem z samooakceptacją? Przeczytaj artykuł "Uciesz się sobą, człowieku!" i dowiedz się jak zaakceptować siebie samego. Zapraszamy do lektury wydania!
BODY POSITIVE
Artykuł na temat bardzo aktualny oraz ważny, który traktuje o body positive, czyli szacunku do własnego ciała. Bycie w dobrej relacji ze swoim ciałem daje energię, zdrowie - również psychiczne - i siłę do samorealizacji. Czy warto koncentrować się na swoich "niedoskonałościach"? Kiedy przestaniesz zwracać na nie uwagę, zyskasz dużo czasu na rzeczy ważniejsze! To jak widzimy swoje ciało wpływa na wiele aspektów naszego życia, na samopoczucie czy nawet na relacje towarzyskie i partnerskie. Jak zatem zbudować pozytywną relację ze swoim ciałem? Jak sprawić, by czuć się w nim dobrze?
GDY SEKS NIE CIESZY
Wycofanie z życia seksualnego stanowi trudne doświadczenie dla osoby cierpiącej na zaburzenia seksualne oraz jej partnera, który często czuje się zagubiony, a nawet porzucony. Musimy jednak pamiętać, że zaburzenia te korelują z występowaniem depresji. Jeśli związek wcześniej nie doświadczał problemów w życiu seksualnym, warto przyjrzeć się, czy nie jest to związane z obniżonym nastrojem partnera. W Polsce na depresję cierpi 1,5 mln osób, 2 razy częściej zapadają na nie kobiety. Najczęściej jest diagnozowana między 20. a 40. rokiem życia. Mimo, że wśród jej objawów nie wymienia się zaburzeń seksualnych, stanowią one ważny element wsystępujący w trakcie depresji. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?
MOM-SHAMING
Czym spowodowana jest wszechobecna krytyka wobec matek i dlaczego tak trudno z nią walczyć? Jako matka, cokolwiek nie zrobisz, zawsze znajdzie się osoba, która powie Ci, że coś robisz źle. Otulisz niemowlę – „na pewno dziecku jest za gorąco”. Nie okryjesz – „dziecko marznie”. Jako matka decydujesz o tym, co dziecko je, w co się ubiera, czy śpi w łożeczku dla noworodka czy razem z rodzicami w łózku. Każda z tych decyzji niesie ze sobą konsekwencje. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie, usłyszy komentarz. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie z tym radzić?
Zawartość dostępna online
Otwarty dostęp
Dzieci o cienkiej skórze
Kiedy świata jest za dużo, czyli sceny z życia wrażliwych smoków
Trening psychologiczny
Borderline, czyli życie z partnerem pod napięciem
Małpa w kąpieli
Macierzyńskie wsparcie
Poradnik pozytywnego myślenia na czas wyzwań
Żeby dawać, trzeba mieć
Uciesz się sobą, człowieku!
O (nie)ładnej pogodzie
Psychologia i życie
Gdy seks nie cieszy
Style życia
Czego by się tu bać?
15 min.
Trening psychologiczny
Body positive, czyli o szacunku do własnego ciała
„Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce”
Psychologia i życie
Paradoksy czasu
Mom-shaming
Podniecająca moc mamony
Jak uczymy się bólu?
Poruszeni muzyką
Okiem reporterki
Nieracjonalne marzenia
Warto wiedzieć
Radość z obserwacji ptaków
Otwarty dostęp
Gdy ona się wzrusza, a on wzrusza ramionami