Para na rafie

Para na rafie

  • Krajobraz po zdradzie

Zdrada to problem dwojga partnerów – zarówno tego, który zdradził, jak i zdradzonego. Często zapominamy o tym, a potem dziwimy się, że związek się rozpada, bo żadne z nas nie umiało zacząć rozmowy. Ale... czy w ogóle warto ją zaczynać? Tak, bo można uratować związek po zdradzie i odbudować zaufanie do partnera.

  • Dekalog nieidealnych kochanków

Co mówić, a co przemilczeć w łóżku, co robić, a czego absolutnie unikać w miłosnej grze? Księgarskie półki pełne są książek z poradami, jak ulepszyć ars amandi. Czy to znaczy, że istnieje uniwersalny przepis na udany seks? Nie, bo nie można zakładać, że wszyscy lubimy to samo. Za to wielu z nas popełnia w sypialni te same błędy...

  • Zdrada? Jest na to rada

Pretekstów do zdrady nie brakuje. Zdradzający zawsze znajdzie wytłumaczenie. Czy nie ma sposobu, by uchronić się przed niewiernością? Jest. Intymność.

  • Po mojemu, po twojemu, po naszemu?

To, co wnosi do związku każdy z partnerów – wzorce, przekonania, nawyki – początkowo jest akceptowane. Próba sił – czyje reguły i normy będą obowiązywać – następuje później, kiedy mija faza zauroczenia.

  • Wojny domowe

Większość z nas obawia się złości partnera, ale zdecydowanie wolimy, żeby tę złość pokazał wprost. Bo wtedy możemy się do niej jakoś ustosunkować, możemy się też zezłościć albo przyjąć ją jako sygnał, że partner coś przeżywa, że z czymś mu nie jest dobrze.

  • Do czego służy łóżko

Jak oszukujemy w seksie? Dlaczego ją wieczorem głowa nie boli, gdy on naprawi kran? Po co udawać orgazm? Czy seks może być karą? Czy można się kłócić nago?

  • Święty rytuał czy Świstek papieru

Dlaczego młodzi ludzie się nie pobierają? Co zamyka ślub? Skąd szczęście na twarzy kobiety, której oświadczył się mężczyzna? Czy lepiej nie brać ślubu, by chronić swój związek?

  • Kod bliskich związków

Psychologia ma przepis na to, jak znaleźć właściwego partnera. To podobno łatwiejsze niż nam się wydaje: wystarczy poznać style przywiązania.

  • Sagi rodzinne

„Nigdy się nie żeń”, „Dzieci to tylko kłopoty”, „Nie ufaj ludziom” – takie i inne mity przekazywane są w rodzinach od pokoleń. Jak wpływają one na nasze życie?

Wśród autorów tekstów i rozmówcą min.: Wanda Sztander, Wiesław Sokoluk, Maria i Bogdan de Barbaro, Alicja Krata, Magdalena Kobyłecka.