Autor: Redakcja

    

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wszystko zależy od nastawienia

Czy w czasach pandemii chce się nam pracować? Jakie jest znaczenie nastawienia? Postanowili to niedawno sprawdzić badacze z Trójmiasta.

Czytaj więcej

Dobre życie z HIV

Nie sama choroba, a status społeczny, warunki życia, płeć oraz osobowość mają największy wpływ na samopoczucie osób z HIV. To jeden z wniosków płynący z wieloletnich analiz polskich naukowców.

Czytaj więcej

Mięsień spokoju

Szczęście można osiągnąć nie tyle goniąc z uporem maniaka za przyjemnymi doświadczeniami, ile kultywując pewien rodzaj wyciszenia, ze spokojem przyjmując to, co się nam przytrafia.

Czytaj więcej

Jak spotkałem innych

Choć mieszkam niedaleko, zawsze omijałem ten pensjonat. Nie wiedziałem, czego mam się spodziewać – szpitala, kliniki? Teraz wiem, jak niewiele wspólnego z rzeczywistością mają powszechne wyobrażenia na temat chorób psychicznych.

Czytaj więcej

Już ze sobą nie walczę

Dziś budzę się i wiem, że to niekoniecznie musi być dobry dzień, ale mogę go uczynić lepszym dzięki temu, że uśmiechnę się do ludzi, których mijam na ulicy.

Czytaj więcej

Żal gasi blask

W mojej pamięci przewijają się bardzo smutne obrazy z dzieciństwa. Nie było przytulania, rozmów, wspólnego pieczenia ciasteczek. Nigdy nie byłam „taka, jak trzeba”.

Czytaj więcej

Chciałbym zdjąć maskę

Jakie słowa najbardziej mnie zabolały? „Pedały do gazu”. Chciałbym ich autorowi powiedzieć: Serio? Nie znasz mnie, ale tak mnie nienawidzisz, że chcesz mnie wysłać do komory gazowej?

Czytaj więcej

To był zwykły dzień...

Wszystko zaczęło się od decyzji, dalej poprowadziło mnie życie. Byłam uparta i konsekwentna, więc w końcu przyszedł dzień, w którym polubiłam siebie. To najcudowniejsze uczucie na świecie.

Czytaj więcej