Autor: Wydawnictwo Agora

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pochwała porażki – przeczytaj fragment książki!

Porażka najczęściej występuje w towarzystwie sukcesu. Zwróćmy uwagę na to, jak mówimy: „nie osiągnięto sukcesu na skutek porażki” albo: „gdyby nie porażka, sukces byłby większy”. Żyjemy w czasach kultu sukcesu, bardzo często się o nim mówi, do niego dąży, powstaje mnóstwo poradników o tym, jak go osiągnąć. W naszej, zachodnioeuropejskiej kulturze porażka jest brzydszą siostrą procesu, który jest związany z sukcesem. Wskutek naszego nieustannego uwielbienia sukcesu porażka ma zszarganą reputację. Tymczasem, porażka uczy nas jak lepiej sobie radzić z wyzwaniami, które stawia przed nami życie. O tym jak przekuć porażkę w coś dobrego opowiada autor książki „Pochwała porażki” Costica Bradatan. Polska premiera już 16 kwietnia.

Czytaj więcej

"Tańcząc. Rozmowy o kryzysie i przemianie" - przeczytaj fragment książki!

Kryzys wieku średniego, kryzys egzystencjalny, duszące poczucie, że życie nas przerosło. Kryzysy coraz liczniej dotykają naszego życia – prywatnego, społecznego i globalnego – eksperci zaś mówią, że doszliśmy do momentu nieusuwalnego wielokryzysu. Bartłomiej Dobroczyński i Agnieszka Jucewicz dedykują swoje poszukiwania dróg wyjścia z tej sytuacji „wszystkim, którzy czują, że znaleźli się w miejscu, gdzie boli, czasem bardzo, i nie wiadomo, dokąd iść dalej ani co robić, bo stare sposoby radzenia sobie zawodzą”. Poniżej prezentujemy fragment ich książki.

Czytaj więcej

„Z nosem w smartfonie” – przeczytaj fragment książki!

Chciałbyś lepiej zrozumiesz swoje dzieci i swoich uczniów, przestać się martwić, że technologia zepsuje wasz kontakt i zadbać o zdrowsze zasady korzystania z mediów cyfrowych? Sięgnij po przewodnik po cyfrowym świecie dzieci autorstwa medioznawcy, dr Karola Jachymka. Autor podkreśla pozytywne aspekty mediów społecznościowych, jednocześnie wskazując zagrożenia. Poniżej prezentujemy fragment książki.

Czytaj więcej

"To nawet lepiej" - przeczytaj fragment książki!

Jak radzić sobie z lękiem i rozczarowaniem? W jaki sposób uwolnić się od schematów z przeszłości? Jak obdarzać się czułością i wyrozumiałością? Jak budować życie, w którym jest miejsce na radość, odwagę i spokój, mimo wszystko? O drodze ku akceptowaniu zmian pisze Joanna Chmura - psycholożka i trenerka w swojej najnowszej książce „To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse”. Poniżej prezentujemy jej fragment.

Czytaj więcej

Bliskość i lęk - przeczytaj fragment książki!

Relacje, w których jesteśmy i to, jak się w nich czujemy w ogromnym stopniu wpływają na nasze poczucie szczęścia i życiowej satysfakcji. Czym różnią się zdrowe relacje od niezdrowych? Jak wychodzić z tych toksycznych np. z przemocowym partnerem, miejscem pracy czy z jednostronnej przyjaźni, gdy tkwimy w nich w szkodliwym bezruchu, bo wolimy „znane piekło” od „nieznanego raju”? Jak odważać się na prawdziwą bliskość, gdy się jej boimy? Na te i na wiele innych pytań odpowiada w swojej najnowszej książce Marcin Matych. Poniżej prezentujemy jej fragment.

Czytaj więcej

Sztuka bycia razem - przeczytaj fragment książki!

Para terapeutów i seksuologów, na co dzień prowadzących wspólnie terapię par, stworzyła własny przewodnik po życiu w związku. Pokazują w nim, że relacja to nie tylko coś, w czym się jest, ale przede wszystkim coś, co się aktywnie buduje – a to budowanie to sztuka, której się można nauczyć! Poniżej prezentujemy fragment książki.

Czytaj więcej

Jak obudzić w sobie dojrzałego dorosłego?

Jak żyć dobrze i z poczuciem sensu? Kiedy sięgać po wolność a jednocześnie zachowywać się odpowiedzialnie? Jak godzić się z tym, czego nie mamy i doceniać to, czym jesteśmy szczodrze obdarzeni? Często pytamy i szukamy odpowiedzi, gubiąc się w natłoku teorii, praktyk i psychologicznych nowinek. Joanna Flis, konkretnie, ale z wyczuciem i mądrze, bez dalekich od rzeczywistości teorii, mówi, że najlepiej żyć po dorosłemu. „Madame Monday – po dorosłemu”, nowa książka uznanej psycholożki, psychoterapeutki i autorki bijącego rekordy popularności podcastu (pod tym samym tytułem, co książka), w księgarniach już 8 listopada.

Czytaj więcej

„Przeprowadzę Cię na drugi brzeg” – przeczytaj fragment!

Psychoterapeutka Justyna Dąbrowska wraca do swojego najważniejszego tematu: do kobiety w ciąży i tej, która właśnie urodziła dziecko. Po latach od sukcesu akcji „Rodzić po ludzku” porozmawiała z kobietami, które z różnych powodów nie chcą wspominać swojego pobytu w szpitalu położniczym. Pyta je – z czym zostałaś? Poniżej prezentujemy fragment jej książki.

Czytaj więcej

„Mamy do pogadania” – przeczytaj fragment książki!

Anna Pamuła, reporterka i pisarka, w swojej najnowszej książce rozmawia z mamami z całego świata. Opowiadają o macierzyństwie, rodzicielstwie, jego trudach, wyzwaniach, bezwarunkowej miłości do dzieci oraz tradycjach związanych z wychowaniem dzieci w swoich krajach. Zapraszamy do lektury fragmentu.

Czytaj więcej

„Przędza” – przeczytaj fragment książki!

Nowa książka autorki bestsellerowej Czułej Przewodniczki to próba przyjrzenia się kobiecej codzienności i sprawom, z których tkamy swoje życie. Poniżej prezentujemy jej fragment.

Czytaj więcej

„Jest OK. TO dlaczego nie chcę żyć?” – przeczytaj fragment książki

„Co nas nie zabije, to nas wzmocni”, czyżby? Bohaterowie książki "Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?" po latach zmagania się z depresją, doszli do ściany. O najtrudniejszych momentach w życiu opowiedzieli Markowi Sekielskiemu i Małgorzacie Serafin. Prezentujemy fragment książki – rozmowę z Wojciechem Krzyżaniakiem, dziennikarzem, twórcą Głosu Szczerej Słowiańskiej Szydery na YouTubie.

Czytaj więcej