W najnowszym wydaniu polecamy dział “Trening psychologiczny”, w którym poruszamy tematy między innymi treningu zdrowego snu czy budowy poczucia wartości u dziecka. Zachęcamy do lektury artykułu pt. “Zabójczy perfekcjonizm”, w którym autorka opisuje mroki tej cechy charakteru. W artykule “A jednak mężczyźni płaczą..” Paweł Pilich mówi o tym, że mężczyźni coraz częściej rozmawiają o swoich emocjach, uczą się jak okazywać smutek czy niepewność.
KONOPIE NA LĘK, STRES I NAPIĘCIE
Artykuł na temat najbardziej dzielącej społeczeństwo rośliny - konopii, wokół której narosło wiele mitów. Czy obawa przed nią jest uzasadniona? Czy konopie mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie? Roślina ta jest znana i uprawiana od tysiącleci. W medycynie ludowej była środkiem leczniczym oraz istotnym elementem obrzędów religijnych i magicznych ze względu na swoje odurzające właściwości. Jakie właściwości mają konopie, dlaczego budzą tyle kontrowersji? Zapraszamy do lektury artykułu.
CZASEM MAM DOŚĆ SWOJEGO DZIECKA!
„Moje dziecko doprowadza mnie do granic wytrzymałości, do szału!” – to zdanie często można usłyszeć od rodziców. Nie ma znaczenia, czy dotyczy ono dziecka, które jest małym bobasem, czy też wyrośniętym nastolatkiem. Wypowiadając je, matka czy ojciec mają poczucie winy i rodzicielskiej porażki. Czy słusznie?
NUDA NUDZIE NIERÓWNA
Prawie każdy z nas zna nudę. Nie lubimy jej doświadczać, jednak daje nam czas na przemyślenia, nie tylko nad tym co robimy, ale po co to robimy. Można nudzić się z ludźmi lub też w samotności, zarówno z przesytu towarzystwem innych, jak i z poczucia odcięcia. Często stan znudzenia mija dość szybko – niczym poranna mgła, ale niekiedy ta metaforyczna mgła nie znika. Przeciwnie – gęstnieje, powleka i zastyga jak lód, zamrażając czas. Zakres doświadczania nudy rozciąga się więc od przelotnego znudzenia aż do nudy egzystencjalnej: od banału do dramatu. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, aby przekonać się, że nuda nudzie nierówna.