Dział: Materiały PR

Materiały nadesłane przez wydawców

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Miesiączka i PMS – naturalny temat czy tabu?

Miesiączka to naturalne zjawisko fizjologiczne w życiu każdej kobiety. Mimo to jeszcze do niedawna w reklamach podpasek obserwowaliśmy niebieski płyn, a temat miesiączki w mediach pojawiał się niezwykle rzadko. Jeszcze 30 lat temu rozmowy okołomiesiączkowe zdecydowanie należały do tabu w naszej polskiej kulturze (i nie tylko!). Jak dziś przedstawia się sytuacja? Po dokładnej analizie, niestety mimo upływu lat i rosnącej świadomości społeczeństwa, miesiączka nadal pozostaje tematem tabu w wielu polskich domach.

Czytaj więcej

Moc wdzięczności - spraw, aby każda chwila miała znaczenie

Czas mija niesamowicie szybko, a zmartwienia życia codziennego potrafią często przyćmiewać piękno chwil, które powinny mieć dla nas szczególne znaczenie. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas radości, spotkań rodzinnych i magicznej atmosfery. To również idealna okazja do refleksji nad naszym życiem, nad tym co mamy i co możemy dzielić z innymi.

Czytaj więcej

Answear w drugiej odsłonie akcji ,,Zadbaj o to, co jest w środku’’ zwraca uwagę na bycie tu i teraz

Answear kontynuuje swoją akcję poruszającą temat dobrostanu psychicznego. Marka koncentruje się tym razem praktyce uważności i rusza z projektem ,,Zadbaj o to, co jest w środku - Siła Uważności’’ pod patronatem Polskiego Instytutu Mindfulness.

Czytaj więcej

Rodzina w obliczu lęku. Czy to już epidemia lęku?

Statystyki wyraźnie wskazują wzrost występowania zaburzeń lękowych zarówno u młodych ludzi jak i dorosłych. Chociażby 71% ankietowanych w badaniu Babickiego oraz Mastelerz-Migas (2021) uzyskało wynik wskazujący na występowanie objawów lękowych w różnym stopniu nasilenia, a u 45% stwierdzono cechy zespołu lęku uogólnionego. Czynniki, które mają wpływ na pogłębianie niepokoju w społeczeństwie to wydarzenia traumatyczne takie jak pandemia oraz wojna w Ukrainie, ale także pogłębiające się uzależnienia od urządzeń elektronicznych kosztem realnych relacji z ludźmi. Codzienne wiadomości telewizyjne lub radiowe mogą być tzw. „trigerrem” czyli wyzwalaczem silnej, nieprzyjemnej reakcji emocjonalnej. Konkretne wydarzenie może niejako nacisnąć w nas niewidzialny guzik, powodujący nie kontrolowaną ekspresję lęku np. atak paniki.

Czytaj więcej

Czego NIE MÓWIĆ nastolatkom z depresją? I co powiedzieć w zamian? Skorzystaj z rad doświadczonej psycholożki!

Trochę to smutne, że osobie cierpiącej na depresję, przy tylu kampaniach społecznych, akcjach, książkach i tak szerokim dostępie do informacji, nadal potrafmy rzucić w twarz: „Weź się w końcu w garść i rusz tyłek z łóżka” – pisze w książce „To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie” Monika Kotlarek (@psycholog_pisze). Takich słów nastolatek czy dziecko na pewno usłyszeć nie powinno. A co, jeśli zupełnie nie wiemy, co mówić? Dowiedz się, jak z empatią i współczuciem rozmawiać z nastolatkiem w depresji!

Czytaj więcej

Życie pełne cudów – przeczytaj fragment książki!

Jeśli gdzieś z tyłu głowy nieustannie słyszysz: a co, jeśli istnieje lepszy sposób na szczęśliwe życie bez lęku, ta książka jest dla ciebie! 

Czytaj więcej

„Prawdziwie spojrzeć w oczy” – przeczytaj fragment!

Poniżej prezentujemy fragment książki Pawła Szlufika, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa BookEdit.

Czytaj więcej

Wystawa „Dzieciństwo” w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ekspozycję prezentującą różne smaki i odcienie dzieciństwa – w przeszłości i współcześnie - można oglądać od 2 czerwca do 31 maja 2024 roku.

Czytaj więcej

Moonli Festival

Pierwszy w Polsce boho festiwal odbędzie się w dniach 13-16 lipca w malowniczej osadzie Popowo.

Czytaj więcej

Zdrowie psychiczne w kryzysie - relacja z Ogólnopolskiego Kongresu Psychologów i Psychoterapeutów.

26 oraz 27 maja to były ważne dni w kalendarzach czytelników Psychologii w Praktyce oraz czasopisma Charaktery. To właśnie wtedy mogliśmy zorganizować dla Państwa kolejny, wypełniony merytorycznymi i inspirującymi wykładami Ogólnopolski Kongres Psychologów oraz Psychoterapeutów, którego tematem przewodnim było zdrowie psychiczne w kryzysie.

Czytaj więcej