Dział: Materiały PR

Materiały nadesłane przez wydawców

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

„Do niedawna myślałam, że miałam normalne dzieciństwo, dopiero niedawno pojawiły się wspomnienia”. Jak relacja z toksyczną i narcystyczną matką wpływa na dorosłość?

Psychoterapeuci i psychologowie nie mają wątpliwości, że toksyczne relacje z matką mogą pozostawić trwałe blizny emocjonalne i psychiczne.

Manipulacja, kontrola, przemoc fizyczna i psychiczna, a także emocjonalne nadużycia to tylko niektóre z objawów, które wskazują na toksyczne zachowania rodzicielki.

Czytaj więcej

Zaproszenie na wydarzenie „Zacznij od siebie...” - 11-13.10.2024

„Pozwól, że zacznę od siebie…” – poczucie własnej wartości i dojrzałości czy przejaw egocentryzmu?

Lubienie i kochanie siebie to jedno z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych zadań w naszym życiu. Jest to proces. Niekiedy, niestety dość często, pochodzimy z domów, gdzie kochanie siebie traktowane było jako przejaw słabości, pychy lub egocentryzmu. W takich warunkach trudniej jest nam się pokochać, ponieważ nie nauczyliśmy się tego od najbliższych. Bywa jednak i tak, że od najmłodszych lat jesteśmy afirmowani, otoczeni miłością i szacunkiem, które wspierają nasz rozwój i stają się naszym standardem. I słusznie, bo miłość i szacunek do siebie to nie przejaw egocentryzmu, a fundament zdrowej relacji z samym sobą.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie będąc DDA lub DDD? „Dziecięce traumy w procesie psychoterapii można ukoić, opatrzyć pozostałe po nich rany. A w przypadku DDA/DDD uwolnić się od poczucia odpowiedzialności, winy czy krzywdy za nie swoje wybory i decyzje"

Terapeuci i psychologowie nie mają wątpliwości, że dzieciństwo spędzone w rodzinie alkoholowej lub dysfunkcyjnej wpływa na dorosłe życie. Dorosłe dzieci alkoholików (DDA) i dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (DDD) zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości, różnymi rodzajami lęków, wieloma uzależnieniami. Nie potrafią też tworzyć zdrowych relacji. Pomóc im może skuteczna terapia. „Odkrywanie i uświadamianie sobie krzywd, które wyrządzili im rodzice, bywa bardzo bolesnym procesem. Zaufanie i powierzenie się terapeucie jest często niewyobrażalnym doświadczeniem, a przecież niezbędnym w terapii”, przekonują Cezary Biernacki i Anna Maria Seweryńska, autorzy książki DDA - czy to ja? wydanej przez Sensus.

 

Czytaj więcej

Jak reagować na przemoc rówieśniczą?

Przemoc rówieśnicza to zjawisko, które coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Może przyjmować różne formy, od wyśmiewania i izolacji po fizyczne ataki. Jak rozpoznać, że dziecko jest ofiarą lub sprawcą przemocy? Jak skutecznie interweniować, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i wsparcie? Należy od razu reagować, bo prześladowanie czy nękanie może się nasilać – przekonuje w książce Nastolatki na rozdrożu. Jak się nie zagubić, wspierając swoje dorastające dziecko Aleksandra Milczarek, psychoterapeutka, która doświadczenie zdobywała w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Czytaj więcej

Jedzenie jest markerem naszego stanu psychicznego

Anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się i przeczyszczanie to nie tylko problemy psychiczne, ale poważne choroby psychosomatyczne.

Czytaj więcej

My kobiety z ADHD

Kiedy w wieku trzydziestu sześciu lat usłyszałam diagnozę ADHD, to jedną z pierwszych reakcji była u mnie właśnie ogromna złość, bez której pewnie nie zaczęłabym działać na rzecz szerzenia świadomości na ten temat i bez której nie pisałabym dzisiaj tych słów. I choć o ADHD u osób dorosłych od jakiegoś czasu mówi się coraz więcej, to nadal najczęściej kojarzy się ono z niegrzecznym chłopcem, który biega po klasie. Wiele osób nie wie też, że ADHD najprawdopodobniej dotyka w równym stopniu obu płci, tyle że u dziewczynek i kobiet jest ono po prostu nieco mniej widoczne i to dlatego tak wiele z nas diagnozę otrzymuje dopiero w dorosłości.

Czytaj więcej

Szkolenia z pierwszej pomocy i obsługi AED dla firm w Katowicach. Przedsiębiorstwa z tych segmentów rynków koniecznie muszą skorzystać z oferty!

Przeprowadzenie podstawowego szkolenia z pierwszej pomocy dla firm to obowiązek niemal każdego właściciela przedsiębiorstwa, które zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę. W firmach zdarzają się wypadki, a niektóre zawody są szczególnie narażone na urazy. Sprawdź, czy działasz w branży wysokiego ryzyka!

Czytaj więcej

Bibliotekoznawstwo – studia podyplomowe. Czy praca w bibliotece jest dla ciebie?

Mimo rozwoju technologii, dla wielu osób najcenniejszym źródłem informacji pozostaje papier i przejawia zamiłowanie do literatury. Bibliotekoznawstwo, jako nauka o organizacji i zarządzaniu zbiorami bibliotecznymi, otwiera drzwi do fascynującego świata wiedzy oraz powieści. Jednak, czy praca w bibliotece jest dla ciebie? Odpowiedzią na to pytanie mogą być studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa, które pozwalają zgłębić tajniki tej profesji.

Czytaj więcej

Zalety i innowacje w depilacji laserowej

Depilacja od dawna jest nieodłącznym elementem rutyny pielęgnacyjnej zarówno kobiet, jak i mężczyzn, poszukujących gładkiej i wolnej od owłosienia skóry. Wśród wielu dostępnych metod, depilacja laserowa wyróżnia się jako jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych opcji, oferując długotrwałe, a czasem nawet trwałe rezultaty. W tym artykule przybliżymy Ci, czym jest ta technika, jakie niesie zalety i dlaczego coraz więcej osób decyduje się na ten sposób pozbywania się niechcianego owłosienia.

Czytaj więcej

Odnawialne źródła energii - kształcenie dla zrównoważonej przyszłości

Najprościej OZE można zdefiniować jako odnawialne, niekopalne źródła energii pochodzące z procesów naturalnych, czyli takich, które są niewyczerpalne lub odtwarzalne przez człowieka. To odróżnia je od paliw kopalnych, które potrzebują wielu milionów lat, aby powstać. Jako najważniejsze wymienić można energię wiatrową, słoneczną, wodną (hydroenergię), geotermalną, pochodzącą z biomasy oraz energię wytwarzaną przez pompy ciepła.

Czytaj więcej

Jak rozwijać się w dziedzinie pedagogiki specjalnej? Te kursy ci w tym pomogą

Współczesne społeczeństwo stawia przed edukacją liczne wyzwania, z którymi muszą się zmagać nauczyciele. W dziedzinie pedagogiki specjalnej, poświęconej pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych, istnieje potrzeba posiadania specjalistycznych umiejętności. Dlatego też wiele osób związanych z edukacją zastanawia się, jak rozwijać się w tej dziedzinie. Artykuł ten przybliży możliwości rozwoju oraz kursy pedagogiczne, które mogą pomóc w zdobyciu niezbędnych kwalifikacji.

Czytaj więcej

Nowoczesna ława do salonu, czyli jaka?

Ława do salonu stanowi bazę życia towarzyskiego. Sprawdza się również podczas rodzinnego wypoczynku. Jej zaletą jest piękny wygląd. Odzwierciedlając gust właścicieli, dopasowuje do nich przestrzeń. Poniżej przyglądamy się dokładnie nowoczesnym modelom. Analizujemy ich wady i zalety. Prześledź z uwagą i dowiedz się, czym charakteryzują się najnowsze warianty.

Czytaj więcej