Dział: Materiały PR

Materiały nadesłane przez wydawców

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czego NIE MÓWIĆ nastolatkom z depresją? I co powiedzieć w zamian? Skorzystaj z rad doświadczonej psycholożki!

Trochę to smutne, że osobie cierpiącej na depresję, przy tylu kampaniach społecznych, akcjach, książkach i tak szerokim dostępie do informacji, nadal potrafmy rzucić w twarz: „Weź się w końcu w garść i rusz tyłek z łóżka” – pisze w książce „To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie” Monika Kotlarek (@psycholog_pisze). Takich słów nastolatek czy dziecko na pewno usłyszeć nie powinno. A co, jeśli zupełnie nie wiemy, co mówić? Dowiedz się, jak z empatią i współczuciem rozmawiać z nastolatkiem w depresji!

Czytaj więcej

Już niebawem kolejna konferencja #byckobietaonotour

Rezerwujcie 01.04 w kalendarzu! Spotykamy się w Starym Browarze w Poznaniu. Trzeba tam być.

Czytaj więcej

„Miłość Mindfulness” – przeczytaj fragment książki!

Zbyt często codzienny pośpiech, obowiązki rodzicielskie i zobowiązania rodzinne przesłaniają związek. Świadome tworzenie długoterminowych, kwitnących związków wymaga konkretnych umiejętności, które można w sobie wykształcić. Zachęcają do tego doświadczeni terapeuci Craig i Debbie Lambert w swojej książce „Miłość Mindfulness. Jak w 52 tygodnie stworzyć prawdziwą więź, świetnie się przy tym bawiąc”. Poniżej prezentujemy jej fragment.

Czytaj więcej

Czym jest lęk technologiczny? Czy mamy się czym martwić?

Technologie dają niespotykane wcześniej możliwości szybkiego i efektywnego zbierania, przetwarzania, analizowania i przechowywania oraz wykorzystywania danych. Z drugiej zaś strony stawiają ludzi przed pytaniami dotyczącymi natury bytów technologicznych powstających w laboratoriach naukowych, „żyjących maszyn”, Internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i jej granic. Niekiedy, i to zjawisko występuje coraz częściej, paraliżują. Opór pracowników wobec innowacji techniczno-technologicznych wymienia się jako jedną z kluczowych barier implementacji koncepcji przemysłu 4.0[1]. W niektórych przypadkach opór ten przyjmuje postać skrajną, ponieważ wynika z lęku technologicznego[2].

Czytaj więcej

Wyspane dzieci to szczęśliwe dzieci (oraz szczęśliwi rodzice)!

Sypialnia Twojego dziecka powinna być miejscem sprzyjającym odpoczynkowi. Pokój, w którym śpi Twoje dziecko, powinien być odpowiednio przygotowany do odpoczynku i relaksu. Zadbajmy o to!

Czytaj więcej

Jak zbudować dobry, trwały i szczęśliwy związek? Rozmowa z autorkami poradnika „Superzwiązek”

Kiedy ratować związek, a kiedy lepiej odejść? Co jest główną przyczyną jego rozpadu? Jak zbudować zdrową relację z sobą samym? Kiedy miłość się kończy? Alina Adamowicz, doświadczona terapeutka i Justyna Moraczewska, autorka poradników dla kobiet, łączą siły i pokazują, jak pracować nad związkiem.

Czytaj więcej

Mali ogrodnicy do dzieła! Trwa ogólnopolska akcja edukacyjna „Ogródki ze smakiem”.

6 kwietnia ruszył ogólnopolski program edukacyjny, w ramach którego odbywa się konkurs „Ogródki ze smakiem”. Przedszkola z całej Polski będą mogły powalczyć o nagrodę główną – ogródek warzywny, w którym prowadzić będą działalność edukacyjną wśród najmłodszych na temat ekologii. Celem konkursu jest zaznajomienie dzieci, rodziców i opiekunów z ideą dbania o środowisko, niemarnowania żywności oraz produkowania mniejszej ilości odpadów. Inicjatorem akcji jest marka Electrolux, która namawia do mądrego korzystania z zasobów oraz proekologicznych wyborów.

Czytaj więcej

Jak wygrać z nadmiernym zmęczeniem?

Kiedy ci na czymś zależy, próbujesz zrobić to jak najlepiej. Kiedy zależy ci na wszystkim, nic nie zrobisz dobrze, co z kolei skłania cię do tego, żeby starać się jeszcze bardziej. Witaj w świecie zmęczonych ludzi.

Czytaj więcej

Co jeść, żeby wzmocnić zdrowie psychiczne?

Najnowsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie neuronauki i żywienia, wraz z naszym zrozumieniem połączenia umysł–jelito, dowiodły, że to, jak i co jemy, ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy – fizycznie, poznawczo i emocjonalnie. W jaki sposób możemy samodzielnie wprowadzić do codziennej diety polecane przez psychologów żywienia produkty, by poczuć poprawę nastroju i nabrać energii do działania?

Czytaj więcej

Ale i tak jest cudownie…

Gdy czekam na przystanku tramwajowym, uśmiechają się do mnie z plakatu. Urocza mała dziewczynka i jej prababcia. Mam to szczęście, że znam ich historię i wiem, że ten uśmiech jest szczery. Obie, choć dzieli je tak dużo lat, mają za sobą wiele trudnych doświadczeń. Mimo jednak przeciwności losu, każdy dzień witają z uśmiechem na twarzy.

Czytaj więcej

Seks po raku może być lepszy

Karolina Rogaska: Często narracja dotycząca raka piersi jest bardzo pesymistyczna – zakłada, że to dla kobiety koniec życia i nic dobrego już jej nie czeka. Pani w swojej książce Seks bez cycków staje w kontrze do takiego podejścia.

Czytaj więcej