Autor: Martyna Puchalska

Psycholog, psychoterapeuta i psychoonkolog, dr n. med. i n. o zdr. Martyna Puchalska.

Jestem kobietą, partnerką i mamą, od zawsze zakochaną w psychologii. Praca z ludźmi stanowi mój drugi krwioobieg. Na co dzień przyjmuję pacjentów w Kartuzach, niedaleko Gdańska, w moim prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym. Moją praktykę opieram na metodach krótkoterminowych, poznawczo-behawioralnych i systemowych. Wiedzę i umiejętności przekazuję w sposób prosty i zrozumiały. Dodatkowo, korzystając z umiejętności muzycznych, nabytych podczas edukacji muzycznej, prowadzę muzykoterapię, która znacząco pomaga moim pacjentom radzić sobie z napięciami, nieprzepracowanymi stratami i bólem.

W swoim 31-letnim życiu mierzyłam się z depresją poporodową, wieloma stratami i lękiem. Te doświadczenia stały się jednym z najcenniejszych zasobów, które posiadam. Nie jestem tylko specjalistką; byłam też po drugiej stronie. Dziś jestem dumna i wdzięczna sobie oraz bliskim, że jestem tu, gdzie jestem. Osiągnęłam sukces. Niejednokrotnie potrzebowałam w życiu pomocy. Nauczyłam się o nią prosić, byłam ze sobą szczera i zwyczajnie chciałam dobrze, bezpiecznie i szczęśliwie żyć. Pozwoliłam sobie pomóc. Opłaciło się.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zaproszenie na wydarzenie „Zacznij od siebie...” - 11-13.10.2024

„Pozwól, że zacznę od siebie…” – poczucie własnej wartości i dojrzałości czy przejaw egocentryzmu?

Lubienie i kochanie siebie to jedno z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych zadań w naszym życiu. Jest to proces. Niekiedy, niestety dość często, pochodzimy z domów, gdzie kochanie siebie traktowane było jako przejaw słabości, pychy lub egocentryzmu. W takich warunkach trudniej jest nam się pokochać, ponieważ nie nauczyliśmy się tego od najbliższych. Bywa jednak i tak, że od najmłodszych lat jesteśmy afirmowani, otoczeni miłością i szacunkiem, które wspierają nasz rozwój i stają się naszym standardem. I słusznie, bo miłość i szacunek do siebie to nie przejaw egocentryzmu, a fundament zdrowej relacji z samym sobą.

Czytaj więcej