Autor: Wydawnictwo Sensus

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

"Przebodźcowani" - przeczytaj fragment książki!

Jesteśmy przeciążeni. W ciągłej gonitwie, pod presją czasu i oczekiwań, w kołowrocie codzienności czujemy, że to dla nas zbyt wiele. Czy możemy coś z tym zrobić? Czy istnieje recepta na współczesność? O radzeniu sobie z tym, co nas przytłacza pisze Urszula Sołtys-Para - psycholożka i psychoterapeutka w swojej najnowszej książce „Przebodźcowani. Szukając siebie w świecie nadmiaru”. Poniżej prezentujemy jej fragment.

Czytaj więcej

„Relacje. Każdy potrzebuje więzi, żeby przetrwać” – przeczytaj fragment książki!

Relacje są w życiu ważne - zdrowe czynią nas szczęśliwymi, a ich brak lub nieadekwatność unieszczęśliwia. Poprzez pracę nad sobą i nad tym, jak budujemy i podtrzymujemy relacje, możemy ulepszyć swoje życie i stać się osobami spełnionymi, dysponującymi poczuciem sprawczości. O tym, jak to zrobić pisze w swoim poradniku Olga Czajka. Poniżej prezentujemy fragment jej książki.

Czytaj więcej

Czego NIE MÓWIĆ nastolatkom z depresją? I co powiedzieć w zamian? Skorzystaj z rad doświadczonej psycholożki!

Trochę to smutne, że osobie cierpiącej na depresję, przy tylu kampaniach społecznych, akcjach, książkach i tak szerokim dostępie do informacji, nadal potrafmy rzucić w twarz: „Weź się w końcu w garść i rusz tyłek z łóżka” – pisze w książce „To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie” Monika Kotlarek (@psycholog_pisze). Takich słów nastolatek czy dziecko na pewno usłyszeć nie powinno. A co, jeśli zupełnie nie wiemy, co mówić? Dowiedz się, jak z empatią i współczuciem rozmawiać z nastolatkiem w depresji!

Czytaj więcej

Wykształceni i dobrze zarabiający, ale w miłości błądzą jak dzieci we mgle

Wykształcenie, atrakcyjność fizyczna i inteligencja wcale nie gwarantują nam znalezienia prawdziwej miłości. Bardzo często nie wiemy nawet, jak zbudować dobry/trwały związek i działamy instynktownie. Co możemy zrobić? Zacząć praktykować uważność i współczucie – radzi dr. Julia E. Wahl, autorka książki „Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wspierać relacje intymne”, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Sensus.

Czytaj więcej

Trening umiejętności społecznych – czy warto?

Niemal wszyscy rodzice chcieliby, aby ich dzieci dobrze odnajdowały się w społeczeństwie – potrafiły nawiązywać przyjaźnie, radziły sobie z krytyką, były asertywne i śmiałe. Niestety, nabywanie takich cech i umiejętności najczęściej przychodzi z trudem. Warto wówczas skorzystać z treningu umiejętności społecznych – przekonują psychologowie Sylwia Sitkowska, Maria Kocurowska, Damian Berent. Ich książka Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Sensus.

Czytaj więcej

Jak jeść, żeby nie zwariować, czyli o jedzeniu emocjonalnym

W jaki sposób odnosisz się do jedzenia – traktujesz je jak nagrodę czy raczej karę? Masz za sobą dziesiątki różnego rodzaju diet, które nie przyniosły nic poza kolejnymi nadprogramowymi kilogramami? W jakich sytuacjach najczęściej sięgasz po niezdrowe przekąski albo po prostu rzucasz się na jedzenie? Niezależnie od odpowiedzi na te pytania warto się zastanowić nad swoim stosunkiem do jedzenia i przypomnieć sobie, że służy ono do odżywania, ale też daje przyjemność.

Czytaj więcej

Jedzenie emocjonalne i inne podjadania – przeczytaj fragment książki!

Jedzenie to konieczność ― bez energii, którą nam daje, nie przeżyjemy. Jest jednak czymś znacznie ważniejszym niż tylko naturalnym sposobem na dostarczenie sobie paliwa. Z jedzenia czerpiemy przyjemność, celebrujemy je i potrafimy się nim delektować. Niestety, bywa ono także niebezpieczne ― usidleni przez marketing, ale też przez własne, utrwalane latami złe nawyki żywieniowe, sami wyrządzamy sobie krzywdę, nieodpowiednio się odżywiając. Tyjemy, chorujemy, cierpimy z powodu niedoboru witamin i minerałów. Albo wpadamy w pułapkę kompulsywnego odchudzania lub tak restrykcyjnie przestrzegamy reguł zdrowego odżywania, aż… staje się ono niezdrową obsesją.

Czytaj więcej

"Nawet, jeśli Twoje dzieciństwo było najgorsze, możesz się z niego wyzwolić i żyć lepiej"

O tym, że dzieciństwo ma wpływ na nasze dorosłe życie, nikogo przekonywać nie trzeba. A co, jeśli mimo 30, 40 czy 50 lat na karku, nasze samopoczucie wciąż zależy od ich opinii? Albo wychowaliśmy się w rodzinie dysfunkcyjnej lub/i mieliśmy przemocowych, toksycznych rodziców, to czy mamy szansę nie popełnić ich błędów w przyszłości? Co zrobić i gdzie szukać pomocy radzi Sylwia Sitkowska, psychoterapeutka i psycholożka, autorka książki Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów (wyd. Sensus).

Czytaj więcej