Teksty z kategorii: związki str. 5

fot. Getty Images Poland

Pumy bez kompleksów

Przybywa pum. Nie chodzi jednak o amerykańskie dzikie koty, ale o dojrzałe, świadome swoich potrzeb i wartości kobiety, które wybierają młodszych partnerów – nawet takich, którzy mogliby być ich synami.

Helikopterowi rodzice

To naturalne, że rodzice zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo i zdrowie. Często jednak zapominają, że ich pociechy potrzebują przestrzeni do samodzielnego uczenia się i dojrzewania.

rys. getty images Poland

Choć swata nas sieć

Coraz więcej Polaków szuka partnerów w Internecie. Staje się on współczesną swatką, która może okazać się niebezpieczna. Na co zatem warto uważać?

rys. Dawid Ryski

W romansie szukam siebie

Co popycha dojrzałego i zadowolonego ze związku partnera w romans, w którym odkrywa nieznane mu dotąd uczucia i ukryte potrzeby?

rys. Paweł Kuczyński

Czułość i nieczułość

Ona z Wenus, on z Marsa? W gruncie rzeczy mieszkamy – kobiety i mężczyźni – na tej samej planecie i pragniemy tego samego: bliskości, czułości, rozkoszy. Bycia ze sobą bez fałszywego wstydu, żeby poprosić o przyjemność i dać przyjemność, by spróbować razem jakiejś rzeczy, za którą tęsknimy. Mamy to w zasięgu ręki. Jak po to sięgnąć? Jak przywrócić zapomnianą czułość?

Czułość i nieczułość

Tabu seksualne, ten zakazany owoc, to nic innego jak systematyczne zabijanie radości, ale też bliskości – tak przecież ważnych w seksie.

fot. istock by getty images

Odtrutki na toksyczny związek

Ja będę miała szczęśliwy związek, nie będę jak matka latami tkwiła w toksycznej relacji – obiecuje sobie wiele kobiet, a potem okazuje się, że... powielają schematy wyniesione z rodzinnego domu. Czy można tego uniknąć?

rys. Magda Wolna

Ta druga

Cierpi, narzeka, bo on nadal nie odszedł od żony. Mimo to tkwi – czasem latami – w relacji z żonatym mężczyzną. Dlaczego niektóre kobiety decydują się na życie w trójkącie, na bycie Tą Drugą?