Teksty z kategorii: związki str. 5

fot. istock by getty images

Jaka matka, jaka córka

Narodziny dziecka nie zawsze umacniają relację między świeżo upieczoną mamą a jej matką – świeżo upieczoną babcią. Często wystawiają je na próbę, bo za kłótnią o niemowlęcą czapeczkę czy sposób karmienia kryje się głębszy problem.

fot. Anchiy/istockphoto

Ślepi na miłość

Co dziesiąta kobieta i co piąty mężczyzna to uczuciowi ślepcy, czyli osoby cierpiące na aleksytymię. Nie potrafią nazwać swoich uczuć i odróżnić ich od doznań cielesnych.

fot. materiały Gutek Film

Ona z ogrodu, on z garażu

Kobiety i mężczyźni marzą o tym samym: chcą kochać i być kochani. Tylko czasem trudno im przekazać drugiej stronie, czego konkretnie potrzebują. Zatem podpowiadamy!

rys. Sławomir Chrystow

10 kroków do namiętności

Popularna maksyma głosi, że miłość rodzi się z niczego, a umiera od wszystkiego. Szybko się zapala, ale i gaśnie, gdy przestajemy dbać o żar w związku. Jak zatem podsycić namiętność?

fot. fizkes/istockphoto

Jak kłócić się z żoną, żeby wyszło na wasze

Sam fakt, że małżonkowie się kłócą, nie jest niczym złym. Źle się dzieje wtedy, kiedy się nie godzą. Kiedy ich kłótnie niczego w nich nie zmieniają. Kiedy stale i dramatycznie kłócą się o to samo. Kiedy się nie słyszą. Wtedy jest źle. A czasami bardzo źle.

rys. Magda Wolna

Czyje na wierzchu

Gdzie dwoje ludzi, tam zawsze jedno próbuje dominować. Kiedy może to być niebezpieczne dla związku, a kiedy sprzyja relacji? Jak komunikować partnerowi, na ile chcemy mu się poddać?

fot. Mixmike/istockphoto

Co po zdradzie

On się zapamiętał, a ona zapomniała... Zdrada jest kryzysem. Jak go przetrwać – sugerują Maria i Bogdan de Barbaro.

By nie brakło żaru

Już po kilku latach wspólnego życia nawet w najbardziej kochającym się związku słabnie pożądanie. Dlaczego tak się dzieje i jak wzniecić namiętność od nowa?