Teksty z kategorii: związki str. 5

rys. Istock by getty images

Dobry opis

Terapeuci rodzinni często poszukują takiego opisu sytuacji w rodzinie, który mógłby pomóc jej członkom wydobyć się z impasu, kłótnie zamienić w konstruktywne spory, a wzajemne ranienie i poniżanie – w życzliwą akceptację.

fot. PeopleImages/istockphoto

5 częstych powodów rozpadów związków

Co najczęściej niszczy związki? Jak uniknąć popsucia relacji z partnerem?

fot. istock by getty images

Zabroniony dotyk

Przemocy seksualnej wobec dzieci często dopuszczają się osoby, które dziecko zna i którym ufa: znajomi, członkowie rodziny. Jak je przed tym uchronić? Jak rozpoznać sygnały wskazujące, że dziecko może być molestowane?

fot. SrdjanPav/istockphoto

Dlaczego tak trudno odejść od narcyza

Czasami ze zdumieniem stwierdzamy, że niektórzy wchodzą w związki z najmniej odpowiednimi osobami. Partnerami, którzy ranią, zdradzają, odchodzą, a potem wracają. Z ludźmi, na których nie można polegać. I niby to oczywiste, a jednak tak trudno odejść…

rys. Joanna Gniady

Piekło z miłości

Kocham go, ale mam już dość życia z nim... Kiedyś świata poza nią nie widziałem, teraz patrzeć na nią nie mogę... Czemu nawet najlepsze pary zaczynają żyć jak pies z kotem? Jak do tego nie dopuścić?

Jak mnie kochasz

Jak okazujemy sobie miłość i jak trafnie odczytywać jej sygnały – podpowiadają Maria Król-Fijewska i Piotr Fijewski.

fot. Getty Images Poland

Najpiękniejsze 12 godzin

Nasz trzeci syn urodził się w domu. Czas był jedną z ważniejszych różnic między tym porodem a poprzednimi. Czas dany nam na przeżycie wszystkiego od początku do końca w swoim rytmie. Czas czułości.

rys. Paweł Kuczyński

Przełamując wstyd

Kobiety powiedziały: „Dość”. Poczuły się silne na tyle, by w kampanii #MeToo (#JaTeż) opowiedzieć swoje historie o tym, jak były nadużywane i molestowane seksualnie. Dlaczego tak długo milczały?