| MATERIAŁ PR

Karta graficzna – dedykowana czy zintegrowana?

Dla wielu osób, zwłaszcza graczy, układ GPU jest najważniejszym elementem budowy każdego laptopa. Jego znaczenie uzależnione jest jednak w głównej mierze od tego, w jaki sposób z urządzenia będziemy korzystać.

| (red)

Zmarła autorka „Charakterów”

15 lutego zmarła Beata Banasiak-Parzych, nasza stała współpracowniczka, autorka kilkudziesięciu tekstów, w których przyglądała się najnowszym zjawiskom socjologicznym i psychologicznym. Miała 46 lat.

| MATERIAŁ PR

Jedyne w Polsce całościowe szkolenie z psychoterapii tańcem i ruchem

Trwa nabór na V EDYCJĘ !

| (red)

„Pokot” – konkurs!

Dla wielbicieli dobrego kina mamy 10 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu „Pokot”, który odbędzie się 23 lutego o godzinie 20:00 w warszawskim kinie Wisła.

| MATERIAŁ PR

Czy aspiryna może leczyć depresję? Doniesienia łódzkich naukowców

Specjaliści alarmują, że depresja jest jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych. Według statystyk z problemem boryka się nawet 17 % populacji, aż 12-25%, pacjentów, którzy zgłaszają się do lekarza pierwszego kontaktu, cierpi na różne rodzaje depresji.

| (red)

Premiera spektaklu „Wojna, która zmieniła Rondo”

18 lutego 2017 roku w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbędzie się premiera spektaklu „Wojna, która zmieniła Rondo” na podstawie książki Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa. Za adaptację tekstu odpowiada Amadeusz Nosal, a za reżyserię - Judyta Berłowska. 

| (red)

Zawieszona pomoc

Poradnia Telefoniczna oraz Mailowa dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działająca przy Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia, 1 stycznia 2017 roku zawiesiła swoją działalność.

| MATERIAŁ PR

Naturalne sposoby radzenia sobie ze stresem

Długotrwałe narażenie psychiki na wszechobecny stres i związane z nim osłabienie odporności, problemy z pamięcią i koncentracją może w przyszłości skutkować rozwojem wielu chorób cywilizacyjnych. Podpowiadamy, jak skutecznie radzić sobie ze stresem.