„Jak ruchem zmieniać umysł”, czyli historia o sile naszego umysłu

Psychowieści Polecane artykuły

W świecie, gdzie równowaga między ciałem a umysłem zyskuje na znaczeniu, Fundacja Veritas, dr Joanna Wojsiat (Podgórska) oraz studio filmowe Mojo Movies, przedstawiają swój najnowszy projekt – film dokumentalny "Jak ruchem zmieniać umysł". Film jest zaproszeniem do odkrywania niezwykłych możliwości naszego ciała i umysłu, ukazując jak aktywność fizyczna może wpłynąć na nasze samopoczucie psychiczne. Dokument rzuca światło na transformacyjną moc ruchu i jego wpływ na umysł oraz jakość naszego życia. Film dokumentalny „Jak ruchem zmieniać umysł” będzie produkcją bezpłatną i ogólnodostępną. Jego premiera odbędzie się 16 maja 2024 roku na kanale youtube Fundacji Veritas.

Film zgromadził wybitnych ekspertów oraz inspirujących bohaterów dnia codziennego, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat związku między ciałem a umysłem. Wśród ekspertów znajdują się: dr Joanna Wojsiat (Podgórska), Kacper Matuszewski, Marek Fischer, Jerzy Górski, Marta Niedźwiecka, dr hab. Andrzej Silczuk, Tomasz Eichelberger, i Filip Droszcz. Pokazują, jak regularna aktywność fizyczna może zmniejszać stres, poprawiać nastrój, zwiększać poczucie własnej wartości i sprzyjać ogólnemu poczuciu szczęścia. Bohaterami są między innymi Bartek Pisarski, Tomasz Katan, Sara Karolak, Alessandro Meossi, Wiktoria Kulpa, a także znane postacie takie jak Cezary Pazura i Maciej Stuhr. Wskazując na swoje inspirujące historie opowiadają, jak za pomocą aktywności fizycznej przedefiniowali swoje życie, pokonując wewnętrzne bariery i budując silniejsze ja.

Dokument jest wyjątkowym przedsięwzięciem, w którym wszyscy zaangażowani zdecydowali się na bezinteresowny wkład, występując, dzieląc się swoją wiedzą i świadcząc usługi pro bono. Wskazuje to wagę podejmowanych wątków w filmie, które realnie mogą mieć wpływ na życie innych ludzi.

Film dokumentalny "Jak ruchem zmieniać umysł" podkreśla niezaprzeczalny związek między ciałem a umysłem, ujawniając procesy, które do tej pory pozostawały dla wielu z nas enigmatyczne. W prosty sposób wskazuje jak ruch może być narzędziem do głębszego zrozumienia siebie oraz poprawy jakości naszego życia psychicznego, redukcji stresu i budowania pozytywnego stosunku do własnego ja.

 

Producentem filmu jest Fundacja Veritas. Współtwórcą filmu, reżyserką merytoryczną oraz ekspertem jest dr Joanna Wojsiat (Podgórska). Pomysłodawcą, twórcą, odpowiadającym za reżyserię filmu oraz jego realizację jest studio filmowe Mojo Movies.

Ilustracje oraz animacje do filmu wykonała Anna Rudak, wzbogacając wizualną narrację filmu. Witold Basiewicz, pełniąc rolę kolorysty, przyczynił się do nadania produkcji wyjątkowej głębi wizualnej. Muzykę stworzyli natomiast: Jakub Pietras oraz Piotr Matuszewski. Głosu w filmie udzielił również Bartosz Waglewski, znany pod pseudonimem Fisz - polski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista, a także producent muzyczny. Bezinteresowny wkład wymienionych twórców jest nie tylko świadectwem ich talentu, ale także gotowości do dzielenia się umiejętnościami na rzecz ważnych społecznie celów.

Film dokumentalny „Jak ruchem zmieniać umysł” będzie miał swoją premierę 16 maja 2024 roku na kanale youtube Fundacji Veritas. Dodatkowo odbędą się dwie premiery: 13 maja 2024 roku we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty oraz 15 maja 2024 roku w Warszawie w Kinie Wisła. Premiery w kinach to przestrzeń, gdzie twórcy, bohaterowie, eksperci i pasjonaci spotkają się, by wspólnie celebrować efekt miesięcy intensywnej pracy. Część miejsc w kinach zostanie przeznaczona dla widzów. Poza projekcją filmu „Jak ruchem zmieniać umysł”, zaplanowany został panel dyskusyjny pt. „Aktywność fizyczna jako fundament w utrzymaniu zdrowia psychicznego i dobrostanu organizmu”, w którym wezmą udział eksperci występujący w filmie, jak i przyjaciele twórców. Bedzie to idealna okazja do pogłębienia i dyskusji na temat poruszanych w filmie zagadnień.

Partnerem filmu dokumentalnego „Jak ruchem zmieniać umysł”  jest Multisport oraz MultiLife. Zaangażowanie w projekt podkreśla wspólną misję – edukowanie społeczeństwa o korzyściach płynących z łączenia umysłu i ciała poprzez regularną aktywność fizyczną.

Patronat sprawują: Fundacja Bądź, Polski Instytut Mindfulness, Zmiany Zmiany, Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia oraz Kino Nowe Horyzonty. Patronat medialny nad filmem objęli: magazyn psychologiczny Charaktery, magazyn Zwierciadło, magazyn psychologiczny SENS, Newonce Radio, Radio Kampus, Radio Luz.

Więcej informacji o filmie: https://fb.me/e/73teJS5iW

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI