To wielka tajemnica, może największa: jak to się stało, żeśmy się spotkali? Jak pokonaliśmy razem zakręty, przetrwali chwile zniechęcenia, nie dali się pokusom? I wciąż jesteśmy razem... W czym tkwi zagadka dobrej pary?
To wielka tajemnica, może największa: jak to się stało, żeśmy się spotkali? Jak pokonaliśmy razem zakręty, przetrwali chwile zniechęcenia, nie dali się pokusom? I wciąż jesteśmy razem... W czym tkwi zagadka dobrej pary?
Rodzic XXI wieku ma być zaradny, bezbłędny, otwarty na nowe metody wychowawcze i przede wszystkim bardzo wyrozumiały. W tym przypadku nie ma żadnych ustępstw, bo każda porażka rodzicielska od razu zostaje wychwycona przez bliskich i społeczeństwo. Piękne pozowane zdjęcia w popularnych serwisach społecznościowych i te wysyłane do rodziny, zbierają same pozytywne reakcje. A co by się stało, gdyby tak choć raz pokazać prawdziwe życie i rozterki przemęczonej mamy?
Kiedy wchodzimy w relację z partnerem lub partnerką, wszystko wydaje się proste i przyjemne. Skupiamy się na pozytywnych cechach, przymykamy oko na wady, często myśląc, że miłość przezwycięży wszystko i „jakoś się to ułoży”.
Badacze odkryli test pozwalający przewidzieć, czy nasz związek przetrwa. Jak to zrobić? Wystarczy podzielić się z partnerem wieścią o naszym sukcesie. I obserwować, jak zareaguje.
Za każdym razem historia toczy się podobnie: kobieta zakochuje się w mężczyźnie, który – z różnych powodów – jest niedostępny. Rusza z nim w taniec, chcąc tego, co niemożliwe. Jaką cenę zapłaci? Czego się dowie o sobie?
Zdarza się, że spotykamy kogoś, kto idealnie do nas pasuje - jak druga połówka jabłka. Wydaje się stworzony dla nas. A potem wszystko się wali, zaczynają się ciągłe kłótnie. To, co nam się w partnerze podobało, teraz drażni i złości. Dlaczego?
Zakochaniu, poza miłością, towarzyszy często ogromna nadzieja, z której nie zdajemy sobie sprawy. Liczymy, że partner uleczy nasze dziecięce niedobory lub rany - a im są one głębsze, tym większe nasze oczekiwania. Takie pragnienia mogą skutkować naprawdę burzliwym związkiem. Koluzją.
Bywa, że czujemy się bardziej związani z przyjaciółmi niż z własnym rodzeństwem. Jak uzdrowić relacje i odnaleźć drogę do brata i siostry?
Era patriarchatu przemija. Nadchodzi era neomatriarchatu, a to stawia tradycyjne rozumienie i praktykowanie męskości i ojcostwa w jeszcze trudniejszej sytuacji. Czas najwyższy szukać nowej definicji i etosu męskości i ojcostwa.
On, ona, dzieci, dzieci jego, dzieci jej i wspólne, jej były partner, jego była żona, teściowie obecni i eks... Tak dziś wygląda coraz więcej rodzin. Są utkane jak patchworki. Jakie trudności pojawiają się w tych relacyjnych układankach? Jak je przezwyciężać?
I że cię nie opuszczę aż do śmierci... Czy to możliwe? Coraz częściej związki nie wytrzymują próby czasu. Gaśnie namiętność, mija idealizacja, pojawiają się zakręty w relacji... Jak sobie z nimi radzić? Kiedy warto walczyć o związek, a kiedy lepiej rozstać się na dobre?
Naprawić czy zostawić? Coraz więcej osób ma problem z pełnym zaangażowaniem się w relację, bo nagle pojawiają się wątpliwości, czy na pewno to ten jedyny, ta jedyna. Co się kryje za tymi rozterkami i jak sobie z nimi poradzić?