Dział: News

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

„Do niedawna myślałam, że miałam normalne dzieciństwo, dopiero niedawno pojawiły się wspomnienia”. Jak relacja z toksyczną i narcystyczną matką wpływa na dorosłość?

Psychoterapeuci i psychologowie nie mają wątpliwości, że toksyczne relacje z matką mogą pozostawić trwałe blizny emocjonalne i psychiczne.

Manipulacja, kontrola, przemoc fizyczna i psychiczna, a także emocjonalne nadużycia to tylko niektóre z objawów, które wskazują na toksyczne zachowania rodzicielki.

Czytaj więcej

Najpiękniejsze miasta Europy – jak się przygotować do ich zwiedzania?

Podróż po starym kontynencie może być niezapomnianym przeżyciem. Planujesz odwiedzić Paryż, Rzym bądź Wiedeń? To jedne z najpiękniejszych miast Europy. Dowiedz się, jak przygotować się do ich zwiedzania.

Czytaj więcej

Cosrx - klucz do świetlistej skóry

W dzisiejszym świecie pielęgnacji skóry, kosmetyki koreańskie zdobywają coraz większą popularność i uznanie. Jedną z najbardziej znanych marek w tej dziedzinie jest Cosrx. Marka ta zasłynęła dzięki swojej skuteczności, naturalnym składnikom i innowacyjnym formułom, które spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym wyróżniają się kosmetyki koreańskie Cosrx oraz dlaczego warto po nie sięgnąć.

Czytaj więcej

Zaproszenie na wydarzenie „Zacznij od siebie...” - 11-13.10.2024

„Pozwól, że zacznę od siebie…” – poczucie własnej wartości i dojrzałości czy przejaw egocentryzmu?

Lubienie i kochanie siebie to jedno z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych zadań w naszym życiu. Jest to proces. Niekiedy, niestety dość często, pochodzimy z domów, gdzie kochanie siebie traktowane było jako przejaw słabości, pychy lub egocentryzmu. W takich warunkach trudniej jest nam się pokochać, ponieważ nie nauczyliśmy się tego od najbliższych. Bywa jednak i tak, że od najmłodszych lat jesteśmy afirmowani, otoczeni miłością i szacunkiem, które wspierają nasz rozwój i stają się naszym standardem. I słusznie, bo miłość i szacunek do siebie to nie przejaw egocentryzmu, a fundament zdrowej relacji z samym sobą.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z lękiem? Poradnia psychologiczna z Warszawy podpowiada

Lęk jest naturalną częścią ludzkiego życia i normalną reakcją na stres. W dzisiejszym świecie pełnym wyzwań, stresu i rywalizacji, wielu z nas doświadcza lęku częściej niż kiedykolwiek. Nowoczesne metody radzenia sobie z tym trudnym stanem emocjonalnym można poznać, korzystając ze wsparcia specjalistów pracujących w poradni zdrowia psychicznego w Warszawie. Dowiedz się, jak okiełznać lęk i radzić sobie z emocjami.

Czytaj więcej

Jak radzić sobie będąc DDA lub DDD? „Dziecięce traumy w procesie psychoterapii można ukoić, opatrzyć pozostałe po nich rany. A w przypadku DDA/DDD uwolnić się od poczucia odpowiedzialności, winy czy krzywdy za nie swoje wybory i decyzje"

Terapeuci i psychologowie nie mają wątpliwości, że dzieciństwo spędzone w rodzinie alkoholowej lub dysfunkcyjnej wpływa na dorosłe życie. Dorosłe dzieci alkoholików (DDA) i dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (DDD) zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości, różnymi rodzajami lęków, wieloma uzależnieniami. Nie potrafią też tworzyć zdrowych relacji. Pomóc im może skuteczna terapia. „Odkrywanie i uświadamianie sobie krzywd, które wyrządzili im rodzice, bywa bardzo bolesnym procesem. Zaufanie i powierzenie się terapeucie jest często niewyobrażalnym doświadczeniem, a przecież niezbędnym w terapii”, przekonują Cezary Biernacki i Anna Maria Seweryńska, autorzy książki DDA - czy to ja? wydanej przez Sensus.

 

Czytaj więcej

Kampania „Zadbaj o to, co jest w środku - Wewnętrzny Spokój” – Answear podejmuje problem przebodźcowania

Answear wraca z trzecią odsłoną kampanii „Zadbaj o to, co jest w środku”, skupiającej się na psychicznym zdrowiu i dobrostanie człowieka. Tym razem specjalistki zajmą się tematyką przebodźcowania. To problem, który dotyka coraz więcej osób i może prowadzić do między innymi do chronicznego stresu.

Czytaj więcej

Psychologia w sprzedaży nieruchomości

Wydaje się, że nie ma lepszego przykładu decyzji, którą trzeba podjąć rozumem, niż inwestycja w nieruchomości. W praktyce jednak okazuje się, że emocje wpływają na niemal każdy etap tego ważnego przedsięwzięcia. Dyktują nam wybór agencji pośrednictwa, przyciągają do konkretnej oferty i decydują o tym, jakie wrażenie pozostanie w nas po oględzinach konkretnego lokum. Doskonale wiedzą o tym marketingowcy, którzy o emocjach klienta myślą nie tylko podczas działań wizerunkowych. Jest to też ważne w przypadku każdej oferty, z którą pragną do niego dotrzeć.

Czytaj więcej

Najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla córki

Każde urodziny Twojej córki to wyjątkowy moment, który warto uczcić pięknymi życzeniami. W tym artykule przedstawimy różne aspekty, które można uwzględnić, formułując najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla córki. Pamiętaj, że życzenia powinny być szczere i od serca, aby podkreślić, jak bardzo zależy Ci na jej szczęściu.

Czytaj więcej

Cera pełna blasku na wiosnę: jak osiągnąć efekt glow w trzech prostych krokach?

Większość osób uważa, że na początku wiosny ich skóra nie wygląda najlepiej. Rzeczywiście, po zimie częstym problemem jest stan cery, ponieważ ma ona szary koloryt, jest matowa, słabo nawilżona, a nawet odwodniona, a do tego brakuje jej jędrności. Co robić, by wiosną, gdy słońce obnaża wszystkie niedoskonałości skóry, wyglądać dobrze – i to nawet bez makijażu? Podpowiadamy, jak uzyskać efekt glow w trzech prostych krokach i cieszyć się się promienną, zdrowo wyglądającą cerą na wiosnę!

Czytaj więcej

Grzyby lecznicze do mykoterapii. Dowiedz się, czego możesz spodziewać się po spożywaniu grzybów witalnych

Na świecie istnieje ponad 5 milionów grzybów, z których przepadaliśmy zaledwie 150 tysięcy. Wiemy, że z pewnością jadalnych jest 2000 gatunków, a spośród nich wiele wykazuje silne działanie lecznicze i profilaktyczne. Na czym polega mykoterapia? Kto może się jej poddać i jakie grzyby warto znać?

Czytaj więcej

Aranżacja ogrodu, tarasu i balkonu - w trosce o piękną przestrzeń i zdrowie

Sprawdź jakie korzyści dla zdrowia przyniesie Ci przebywanie w pięknie urządzonym ogrodzie, tarasie i balkonie. Stwórz estetyczną, przytulną i funkcjonalną przestrzeń, w której poczujesz się lepiej.

Ogród, taras, czy balkon to wyjątkowe miejsca, w których spędzamy dużo czasu, spożywamy posiłki i zażywamy relaksu zwłaszcza w okresie letnim. Wypoczynek w ogrodzie ma zbawienny wpływ na naszą psychikę i zdrowie. Warto zatem postawić na estetyczną i funkcjonalną aranżację przestrzeni zewnętrznej.

Czytaj więcej