Dział: News

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wakacje coraz bliżej... Zobacz kilka pomysłów gdzie je zaplanować

Wybrzeże Bałtyku zawsze przyciągało polskich turystów. Różnorodna baza noclegowa, piaszczyste plaże lub urwiste klify, malownicze przystanie rybackie, zabytki dawnej i nowszej historii, ścieżki rowerowe i promenady wśród sosnowych lasów, parki rozrywki i inne atrakcje urozmaicają pobyt w każdych warunkach pogodowych. Atutem wakacji nad polskim morzem jest bliskość, zarówno w sensie odległości i czasu dojazdu, jak i zwyczajów i lokalnej kuchni.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie mieszkania? Sprawdź

Chcesz kupić polisę mieszkaniową? To znakomita i słuszna decyzja, jednak należy bezwzględnie pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeśli masz przed sobą umowę ubezpieczenia mieszkania, warto zwrócić uwagę na szczegóły w dokumencie. Sprawdź, czemu uważnie przyjrzeć się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Nastolatek w sieci: czy nasz powody do obaw?

Uzależnienie od internetu – niektórzy uważają je za realne zagrożenie, inni sprawę bagatelizują. W którą stronę skłaniasz się Ty? A może problem wydaje się właśnie dotyczyć Twojego dziecka?

Czytaj więcej

Jak radzić sobie z gniewem innych – przeczytaj fragment książki!

W czasach, kiedy coraz częściej musimy mierzyć się z agresją i wrogością innych ludzi w miejscu pracy, na ulicy, w sieci, a nawet w rodzinach, praktyczne strategie radzenia sobie w takich sytuacjach mogą się okazać niezbędne. Z pomocą przychodzi psycholog Ryan Martin, nazywany „profesorem od gniewu” i jego najnowsza książka, której fragment prezentujemy poniżej.

Czytaj więcej

X Ogólnopolska Konferencja Zaburzeń Osobowości – 27 kwietnia, Warszawa

Serdecznie zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskiej Konferencji Zaburzeń Osobowości, która odbędzie się 27 kwietnia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest SKN Psychoterapii “Dialog” działające przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj więcej

Pomoc psychologa - co daje i jak przebiega terapia dla nastolatka?

Pomoc psychologiczna na szczęście staje się coraz bardziej powszechna. Korzystają z niej nie tylko osoby dorosłe, lecz także dzieci i młodzież. Nastolatkowie często mierzą się z problemami, które odbierają im pewność siebie i radość z życia. Jeżeli tylko zauważymy problemy z psychiką u swojego dziecka, trzeba działać jak najszybciej! Na uznanie zasługuje terapia dla nastolatków, odbywająca się zgodnie z potrzebami rodziców i dziecka. Na czym polega ten proces? Z czym rodzice najczęściej przychodzą do gabinetu psychologa?

Czytaj więcej

Jak nasze mieszkania wpływają na zdrowie – 5 faktów

Okazuje się, że to gdzie mieszkamy ma niebagatelny wpływ na to, jak się czujemy. Ważne jest zarówno położenie budynku, jak również wilgotność pomieszczeń. Co jeszcze jest ważne w przypadku wyboru miejsca zamieszkania i jaki ma to bezpośredni wpływ na nas, jako społeczeństwo i tym samym nasze zdrowie?

Czytaj więcej

Dlaczego warto zmienić miejsce zamieszkania – 8 psychologicznych aspektów

Zmiana miejsca zamieszkania to decyzja, która często budzi mieszane emocje. Bywa to w równym stopniu ekscytujące, jak i zniechęcające, pełne niepewności, a jednocześnie pełne możliwości. Od chęci rozpoczęcia nowego życia po poszukiwanie ścieżki rozwoju zawodowego – istnieje niezliczona ilość powodów, dla których ludzie decydują przenieść się do innego miasta. Kiedy warto przepracować trudy przeprowadzki i jakie są najważniejsze korzyści z takiej decyzji?

Czytaj więcej

Czego zwykle nie mówi się o miesiączce i PMS?

Szacuje się, że około 30–40% kobiet w wieku reprodukcyjnym zna zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) ze swojego życia. Oznacza to, że co miesiąc co trzecia kobieta doświadcza szeregu zmian w sferze somatycznej i psychicznej.

Czytaj więcej

Depresja: jak rozpoznać, jak leczyć i skąd się bierze

Depresja to znana ale wciąż zagadkowa choroba, która dotyka miliony osób na całym świecie.
Stan emocjonalny towarzyszący depresji przenika każdy aspekt życia jednostki, zmieniając sposób myślenia, odczuwania i funkcjonowania.
Choć często niezauważana lub bagatelizowana, depresja ma ogromny wpływ na życie osób dotkniętych nią oraz na ich bliskich. Zrozumienie objawów, przyczyn i metod leczenia depresji to punkt wyjścia do poprawy jakości życia i zdrowia psychicznego.

Czytaj więcej

Rozmowy o PMS i miesiączce

Menstruacja, podobnie jak wiele innych tematów z obszaru ludzkiej seksualności, jest obarczona swoistym tabu kulturowo-językowym. Oznacza to, że jako społeczeństwo mamy trudność z mówieniem wprost o zjawiskach naturalnych dotyczących ciała i fizjologii stref intymnych.

Czytaj więcej

Mleczko oczyszczające – dlaczego powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce?

Każdy z nas chciałby mieć skórę promienną, dobrze oczyszczoną i zdrowo wyglądającą. Jednym z kluczowych kroków w pielęgnacji cery jest jej odpowiednie oczyszczenie. Nasza skóra jest stale narażona na czynniki zewnętrzne w postaci zanieczyszczeń, kurzu. Dodatkowo obciążamy ją makijażem. W takiej sytuacji mleczko oczyszczające staje się niezastąpionym kosmetykiem przy codziennej pielęgnacji. Sprawdźmy, dlaczego warto mieć je w swojej kosmetyczce.

Czytaj więcej