Dział: News

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jesienna przejażdżka rowerowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Regularne przejażdżki rowerowe to szereg korzyści dla zdrowia oraz samopoczucia. Nie warto z nich rezygnować także jesienią. Wycieczka rowerem o tej porze roku przyniesie Ci masę unikatowych doświadczeń. Jakich? O tym nieco niżej!

Czytaj więcej

Angielski z native speakerem online

Potrzebujesz korepetycji z języka angielskiego? Przygotowujesz się do certyfikacji TOEFL lub IELTS? Potrzebujesz wsparcia w nauce do matury? A może chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę albo nadrobić zaległości w posługiwaniu się językiem obcym?

Czytaj więcej

Moc żywiołów. Kolekcja perfum i chust Martyny Wojciechowskiej dla W.KRUK

Natura daje wolność, a żywioły drzemią w każdym z nas, warto je w sobie nieustannie odkrywać. Tej idei odpowiada autorska kolekcja perfum Freedom AIR, FIRE, EARTH i WATER stworzonych przez Martynę Wojciechowską dla W.KRUK. W perfumach zawiera się świeżość powietrza, siła ognia, spokój ziemi i potęga żywiołu wody. Zapachy powstały z wielkiego szacunku do natury, która nas otacza i której jesteśmy częścią. Bo przecież to właśnie natura daje nam witalność i siłę. Perfumy te zostały stworzone po to, żeby uwiecznić zapachy świata i żebyśmy mogli po nie sięgnąć każdego dnia. W.KRUK przywiązuje ogromną wagę do najwyższej jakości rzemiosła, co znajduje odzwierciedlenie również w kolekcji Freedom.

Czytaj więcej

Szwedzkie nawilżenie - jesienna pielęgnacja wg. FOREO

Na nadchodzącą jesień zapewnij sobie zaawansowaną pielęgnację skóry, wspartą rozwiązaniami technologicznymi FOREO. I ciesz się... kojącym NAWILŻENIEM!

Czytaj więcej

Malta Festival 2023

Haiti, Singapur, Kongo, Białoruś, Turcja – to kraje przywoływane w projektach artystów i artystek zaproszonych na tegoroczną Maltę. Rozstrzelone na mapie świata geograficzne miejsca zyskują swoją tożsamość w gestach, ruchach, wierzeniach i kulturze zamieszkujących je ludzi. To dzięki ich wyobraźni geografii zostaje nadany sens, a jednocześnie sama ta wyobraźnia jest zależna od geograficzno-kulturowych uwarunkowań. I właśnie tę lokalność wyobraźni, jej płynność, czasowość, ruch chcemy uczynić tematem tegorocznej Malty. Jak lokalność się przekształca i jak przekształcają ją artyści? Nie przyklejamy wybranym projektom etykietek egzotycznej inności, narzucanej długo w Europie temu, co dalekie. Wręcz przeciwnie, interesuje nas ukazanie lokalności w świecie globalnych przepływów i transferów artystycznych, zarówno tych dobrowolnych, jak i wymuszonych wojną czy sytuacją ekonomiczną.

Czytaj więcej

ZABURZONA BARIERA HYDROLIPIDOWA – JAK JĄ ROZPOZNAĆ?

Czy dostrzegasz, że Twoja cera jest przesuszona, podrażniona lub bardzo Cię piecze? Jeżeli tak, być może jest to sygnał, że bariera hydrolipidowa skóry została naruszona…

Czytaj więcej

MROCZNA MĘSKOŚĆ

Według tantrycznych nauk rzeczywistość jest unią świetlistości ( aspekt męski ) i pustki ( żeński aspekt ). Dzięki polaryzacji ciemnej, nieskończonej Przestrzeni i świetlistej Świadomości, poprzez ich połączenie manifestuje się cały wszechświat. Towarzyszy temu wewnętrzny ruch Świadomości wynikający z potrzeby poznania siebie. Potrzeby wyłonienia tożsamości, przebudzenia do samoświadomości. Stąd proces tworzenia ego - oddzielonej świadomości, wypływa wprost z męskiego aspektu istnienia.

Czytaj więcej

Inauguracja Fundacji im. prof. Tadeusza Zgółki

13 maja w Auli Lubrańskiego Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, redakcja czasopisma Charaktery miała niezwykły zaszczyt uczestniczyć w Inauguracji Fundacji im. Prof. Tadeusza Zgółki – wybitnego językoznawcy, znakomitego wykładowcy i pasjonata nauki, autorytetu i Mistrza wielu pokoleń filologów.

Czytaj więcej

#BYCKOBIETA OnTour - relacja

Pierwsza sobota kwietnia była w Poznaniu prawdziwym świętem kobiecości. W konferencji #byckobietaontour wzięło udział 400 kobiet z kraju i z zagranicy Tym razem hasłem przewodnim spotkania była pewność siebie. Marta Klepka – pomysłodawczyni, autorka i organizatorka projektu #byckobietaontour postawiła na ekspertów i prawdziwe osobowości. 1 kwietnia na scenie wystąpili naprawdę wyjątkowi prelegenci. Wśród nich: Lidia Kazen, Dorota Wellman, Omena Mensah, Iza Kuna, Łukasz Jemioł. Było niezwykle energetycznie, merytorycznie i emocjonująco. Konferencja trwała od rana do wieczora, a i tak trudno było się rozstać. Od wydarzenia minęło kilka dni, a emocje nie opadają.

Czytaj więcej

Travel Set od Curaprox – skuteczna higiena jamy ustnej w podróży

Wieloetapowa podróż, nocleg w nowym miejscu, długi dzień poza domem, czy po prostu brak dostępu do łazienki, to sytuacje, które znacznie utrudniają zachowanie prawidłowej higieny naszej jamy ustnej. Dodatkowo konieczność posiadania szczoteczki i pasty w dużym opakowaniu niekiedy wykluczają możliwość szybkiego i dyskretnego umycia zębów. Rozwiązaniem tego problemu są z pewnością kompaktowe zestawy podróżne zawierające najważniejsze elementy w mniejszych pojemnościach. Rozmiar Travel Set od Curaprox to tylko 9,5 cm na 6 cm, a mieści w sobie wszystko, co niezbędne do codziennej higieny jamy ustnej: szczoteczkę CS 5460, dwie szczoteczki międzyzębowe oraz pastę wybielającą BE YOU.

Czytaj więcej