Autor: Joanna Heidtman

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

CIAŁO, UMYSŁ, DUSZA XX

JOANNA HEIDTMAN namawia do wyskoczenia z krępujących szufladek, a EWA SZPERLICH i DANUTA GRUSZCZYŃSKA przestrzegają przed nadmiernym edukowaniem dziecka.

Czytaj więcej

PORADNIK DLA BEZRADNYCH

Jak zachować kontrolę nad własnym losem – radzi JOANNA HEIDTMAN.

Czytaj więcej

SŁOWA, MOWA I PLOTKI

W lipcowych „Charakterach” pisaliśmy o rozmowie i porozumiewaniu się. W tym numerze wyjaśniamy mity i nieporozumienia na ten temat.Nieporozumienia na temat porozumiewania się omawia JOANNA HEIDTMAN.

Czytaj więcej

PRACA DLA CIEBIE

Znalezienie pracy jest zadaniem wymagającym wiele wysiłku. Jeżeli odpowiednio przygotujemy się do tych poszukiwań, unikniemy wielu błędów. Najważniejsze, by nie tracić nadziei. Z tą myślą rozpoczynamy cykl artykułów, w których omawiać będziemy kolejne etapy poszukiwania pracy. W tym numerze „Charakterów” piszemy o pierwszych krokach. W listopadzie przeczytacie tekst o listach motywacyjnych i o sztuce czytania ogłoszeń, w grudniu i styczniu o rozmowie z potencjalnym pracodawcą, w lutym o stażach i praktykach studenckich, a w marcu o wybieraniu kierunku studiów. Rozpoczynamy cykl tekstów dla osób poszukujących pracy. O pierwszych krokach pisze JOANNA HEIDTMAN.

Czytaj więcej

DOBRY LIST PRACY WART

Jak napisać dobry list motywacyjny – podpowiada JOANNA HEIDTMAN.

Czytaj więcej

KAŻDY JEST SAMOTNĄ WYSPĄ

Samotność jest jak silnie działająca substancja. Może być lecznicza – daje okazję do odkrywania siebie. Bywa trująca, szczególnie dla ludzi ściganych przez cień przeszłości, traumę przeżytą w dzieciństwie lub skrywaną głęboko tajemnicę – twierdzi JOANNA HEIDTMAN.

Czytaj więcej

POROZMAWIAJMY O PRACY

W październikowych „Charakterach” rozpoczęliśmy cykl artykułów o kolejnych etapach poszukiwania pracy. Pisaliśmy już o CV, listach motywacyjnych i o sztuce czytania ogłoszeń. Tym razem przeczytacie tekst o przygotowaniach do rozmowy z potencjalnym pracodawcą. W styczniu napiszemy, jak rozmawiać o wynagrodzeniu, w lutym o stażach i praktykach, a w marcu o wyborze kierunku studiów. Wysłałeś wiele ofert, odwiedziłeś kilka firm. I oto ktoś kontaktuje się z tobą, by umówić się na spotkanie. Wykorzystaj czas przed rozmową na jak najlepsze przygotowanie się do niej. Jak przygotować się do rozmowy z potencjalnym pracodawcą – radzi JOANNA HEIDTMAN.

Czytaj więcej

ROZMOWA W PARU ODSŁONACH

Z kim spotkasz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Bywa różnie, ale najprawdopodobniej będzie to ktoś z działu personalnego firmy, któryś z menedżerów. W mniejszych firmach może zdarzyć się tak, że w sprawie pracy będziesz rozmawiać z osobą, która na co dzień nie zajmuje się zatrudnianiem pracowników, a wyjątkowo musiała się tym zająć (często oznacza to, że jej umiejętności panowania nad rozmową pozostawiają sporo do życzenia).

Czytaj więcej

STUDENT DOBRY, ALE NIEZARADNY

W październikowych „Charakterach” rozpoczęliśmy cykl artykułów o kolejnych etapach poszukiwania pracy. Tym razem zastanawiamy się, czy szukać sobie stażu już na studiach, czy też nie. Staż daje studentowi wyobrażenie o tym, co będzie robił w przyszłości, pozwala określić swoje oczekiwania, może stać się bezpośrednią drogą do przyszłej pracy. Jaki staż warto odbyć, jak go szukać? W marcu napiszemy, jaki kierunek studiów wybrać, by zapewnić sobie lepszy start zawodowy. Jaki staż wybrać, jak go szukać – radzą JOANNA HEIDTMAN i ANNA WOLFARTH.

Czytaj więcej

RAZEM DONIKĄD

Wydaje się, że grupa specjalistów posiadających wszelkie dane do tego, by podjąć właściwą decyzję, nie może się mylić. A jednak historia zna przypadki, gdy decyzja ekspertów nie tylko była błędna, ale wręcz doprowadziła do katastrofy.

Czytaj więcej

CZYTAJ NAPISY

Zdjęcie nie jest osobą. Kładka nie jest podróżą. Nuta nie jest dźwiękiem. Magia nie istnieje, są tylko magicy i ludzka percepcja.Do podjęcia edukacji emocjonalnej zachęca JOANNA HEIDTMAN.

Czytaj więcej

NIE KIJEM, A ZAUFANIEM

Jeśli całe życie uczono kogoś uczciwego postępowania tylko dlatego, że stoją za tym sankcje, nie będzie na początku wiedział, co zrobić, kiedy po prostu się mu zaufa.Zaufanie jest darem, choć trzeba nauczyć się nie tylko jego dawania, ale też i przyjmowania – przekonuje JOANNA HEIDTMAN.

Czytaj więcej