Dział: Styl życia

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pochwała porażki – przeczytaj fragment książki!

Porażka najczęściej występuje w towarzystwie sukcesu. Zwróćmy uwagę na to, jak mówimy: „nie osiągnięto sukcesu na skutek porażki” albo: „gdyby nie porażka, sukces byłby większy”. Żyjemy w czasach kultu sukcesu, bardzo często się o nim mówi, do niego dąży, powstaje mnóstwo poradników o tym, jak go osiągnąć. W naszej, zachodnioeuropejskiej kulturze porażka jest brzydszą siostrą procesu, który jest związany z sukcesem. Wskutek naszego nieustannego uwielbienia sukcesu porażka ma zszarganą reputację. Tymczasem, porażka uczy nas jak lepiej sobie radzić z wyzwaniami, które stawia przed nami życie. O tym jak przekuć porażkę w coś dobrego opowiada autor książki „Pochwała porażki” Costica Bradatan. Polska premiera już 16 kwietnia.

Czytaj więcej

"Tańcząc. Rozmowy o kryzysie i przemianie" - przeczytaj fragment książki!

Kryzys wieku średniego, kryzys egzystencjalny, duszące poczucie, że życie nas przerosło. Kryzysy coraz liczniej dotykają naszego życia – prywatnego, społecznego i globalnego – eksperci zaś mówią, że doszliśmy do momentu nieusuwalnego wielokryzysu. Bartłomiej Dobroczyński i Agnieszka Jucewicz dedykują swoje poszukiwania dróg wyjścia z tej sytuacji „wszystkim, którzy czują, że znaleźli się w miejscu, gdzie boli, czasem bardzo, i nie wiadomo, dokąd iść dalej ani co robić, bo stare sposoby radzenia sobie zawodzą”. Poniżej prezentujemy fragment ich książki.

Czytaj więcej

Bliskość i lęk - przeczytaj fragment książki!

Relacje, w których jesteśmy i to, jak się w nich czujemy w ogromnym stopniu wpływają na nasze poczucie szczęścia i życiowej satysfakcji. Czym różnią się zdrowe relacje od niezdrowych? Jak wychodzić z tych toksycznych np. z przemocowym partnerem, miejscem pracy czy z jednostronnej przyjaźni, gdy tkwimy w nich w szkodliwym bezruchu, bo wolimy „znane piekło” od „nieznanego raju”? Jak odważać się na prawdziwą bliskość, gdy się jej boimy? Na te i na wiele innych pytań odpowiada w swojej najnowszej książce Marcin Matych. Poniżej prezentujemy jej fragment.

Czytaj więcej

Jak dieta wpływa na samopoczucie?

Na nasz nastrój wpływają różne czynniki: zmęczenie, stres, pogoda, a nawet codzienna dieta. Po lekturze tego tekstu zyskasz wiedzę, które składniki odżywcze mają największy wpływ na układ nerwowy, w tym mózg. Z artykułu dowiesz się także, jak zacząć dietę, dzięki której zadbasz o swoje zdrowie i samopoczucie.

Czytaj więcej

Co oznacza mokry kaszel?

Kaszel to naturalny odruch obronny organizmu, który umożliwia usuwanie nadmiaru wydzieliny lub ciała obcego [1]. Kiedy jednak staje się uporczywy, wilgotny i towarzyszą mu inne objawy, może oznaczać problem zdrowotny, który wymaga leczenia. Czego oznaką może być mokry kaszel? Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej

Co wpływa na poziom kreatyniny?

Kreatynina to produkt przemiany kreatyny w naszym organizmie. Jej poziom jest wskaźnikiem sprawności nerek – im wyższy, tym bardziej obciążone są nasze nerki. Dlatego tak ważne jest monitorowanie go.

Czytaj więcej

Ile potrzebujesz na emeryturze? Jak oszacować, ile oszczędności wystarczy?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że w latach 2015-2023 przeciętna emerytura brutto wzrosła o 57,6 proc., a biorąc pod uwagę wypłacane 13. i 14. świadczenie – nawet o 68,6 proc. Jednak emeryci nie mają powodów do zadowolenia. Wzrosły jednocześnie koszty życia. Do tego OECD alarmuje, że w 2060 roku emerytura Polaków będzie stanowiła przeciętnie zaledwie 25 proc. ostatniego wynagrodzenia. Czy wystarczy to na godne życie? Sprawdź, ile potrzebujesz pieniędzy na emeryturze.

Czytaj więcej

Bolą mnie wszystkie zęby... Co to może oznaczać?

Gdy boli pojedynczy ząb, to najczęściej mamy do czynienia z ubytkiem i toczącym się w nim stanem zapalnym wywołanym, na przykład, próchnicą. Bywa jednak tak, że dolegliwości dotyczą całej szczęki. Co może oznaczać ból wszystkich zębów?

Czytaj więcej

Czy warto mieć OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to nic innego, jak ochrona finansowa w razie, gdy ubezpieczony wyrządzi szkodę osobom trzecim. Może być rozszerzeniem różnych polis np. ubezpieczenia turystycznego, nieruchomości. Czy warto je mieć? Odpowiadamy.

Czytaj więcej

Prawdziwe last minute - jak je znaleźć


Wakacje last minute są doskonałym sposobem, by za niewielką kwotę wyjechać na upragnione wakacje. Oferta na ostatnią chwilę jest kierowana do wszystkich osób, które są skłonne wykupić wycieczkę z terminem rozpoczęcia w ciągu kilku nadchodzących dni. Jak szukać prawdziwych ofert last minute?

Czytaj więcej

Czynnik ludzki jako przyczyna utraty danych


Utrata danych w wyniku awarii komputera lub nośnika danych potrafi być prawdziwym szokiem dla ich właściciela. Wiele osób traktuje zgromadzone dane jako skarb, prywatne archiwum lub nawet coś więcej. To coś jest decydującym czynnikiem pchającym nas w kierunku działań związanych z odzyskaniem danych. Te działania mogą jednak spowodować nieodwracalne skutki i skutecznie uniemożliwić jakiekolwiek odzyskanie danych.

Czytaj więcej

Jak zmiana stylu wpływa na samopoczucie kobiety?

Masz już dość noszenia ubrań, w których zawsze czujesz się nieatrakcyjna? W takim razie odśwież swój wizerunek sięgając po modne i oryginale propozycje, które sprawią, że na nowo poczujesz się piękna i pożądana.

Czytaj więcej