Autor: Piotr Żak

   

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zastąpi nas sztuczna inteligencja

W najbliższych latach systemy sztucznej inteligencji będą w stanie wykonywać 40–50 procent zajęć, które należą dziś do ludzi. Zniknie szereg zawodów, począwszy od doradców bankowych, przez kierowców aż do lekarzy czy psychoterapeutów. Nowe zawody nie wchłoną tej rzeszy bezrobotnych.

Czytaj więcej

Na dobry początek

Niedawno moi znajomi przeżywali ciężkie chwile. Najbliższa przyjaciółka ich nastoletniej córki nagle zerwała wszelkie kontakty. Wcześniej jednak wysłała długiego esemesa.

Czytaj więcej

Raport o molestowaniu

Co szóste dziecko do 18. roku życia zostało wykorzystane seksualnie. Specjalne wydanie magazynu „Charaktery” poświęcamy seksualnej przemocy wobec dzieci.

Czytaj więcej

Nauczyłam się szukać pomocy

Bardzo długo uważałam, że dam radę bez względu na okoliczności, że sprawdzę się w każdych warunkach. Okazało się jednak, że nie jestem taka twarda. Teraz, kiedy czuję, że nie daję rady, szukam pomocy. Na szczęście mam wokół siebie ludzi, na których mogę liczyć.

Czytaj więcej

Powroty przeszłości

Smutek, wrażenie, że jesteśmy całkiem samotni... Gdy wpadamy w taki nastrój, uruchamiają się wspomnienia: o czasach, gdy byliśmy młodsi, o miejscach, ludziach, wydarzeniach. Ale ten smutek jest dobry, odbudowuje nas. Tak działa nostalgia.

Czytaj więcej

Bierzmy szczęście w swoje ręce

Marzymy o dobrym życiu, wyobrażamy je sobie, tęsknimy za nim... Czasami wydaje nam się nieosiągalne albo zbyt odległe. Współczesna psychologia pokazuje jednak wyraźnie, że jest ono bliżej, niż nam się wydaje.

Czytaj więcej

Trener i jego Megamocni

Od prowadzenia zespołu z ekstraklasy do treningów z niepełnosprawnymi piłkarzami. Degradacja? Absolutnie nie. To znalezienie pasji, której można poświęcić niemal wszystko. Tomasz Wilman tak zrobił. I nie wyobraża sobie innego życia.
 

Czytaj więcej

Lekcje psychologii w szkole

Psychologia w szkole. Co wynikłoby z dosłownego potraktowania tego tematu? Jak sprawdziłaby się psychologia akademicka jako treść zajęć lekcyjnych? Próbą odpowiedzi na tak postawione pytania jest projekt „Lekcje psychologii”.

Czytaj więcej

Czas na zmiany

Czasami chcemy się zmieniać, kiedy indziej musimy. Tak czy inaczej zmieniać się warto. To wszyscy wiemy. Tylko... kto i jak może takich zmian dokonać?

Czytaj więcej

Powroty przeszłości

Smutek, poczucie pustki. Wrażenie, że jesteśmy całkiem samotni. Gdy wpadamy w taki nastrój, uruchamiają się wspomnienia. O czasach, gdy byliśmy młodsi, często całkiem malutcy. O miejscach, ludziach, wydarzeniach. Tym wspomnieniom zwykle towarzyszy smutek, żal za tym, co przeminęło. Ale ten smutek jest dobry, odbudowuje nas. Tak działa nostalgia.

Czytaj więcej

Optymizm

Lubię dostrzegać, że ten świat nie jest taki zły, że ludzie potrafią być dobrzy i uczynni.

Czytaj więcej