Raport o molestowaniu

Zdrowie i choroby Praktycznie

Co szóste dziecko do 18. roku życia zostało wykorzystane seksualnie. Specjalne wydanie magazynu „Charaktery” poświęcamy seksualnej przemocy wobec dzieci.

Raport o pedofilii - wydanie specjalne Charakterów. Pismo dostępne jest w salonach Kolportera oraz Empiku.

POLECAMY

Można również zamówić je w naszym e-sklepie - tutaj do gazety dołączona jest książka "Wstyd" - cena 14,90 zł. Wysyłka gratis. Zamów teraz.

Przed Sądem Okręgowym w Opolu toczy się proces rodziców oskarżonych o to, że przez ponad trzy lata nie tylko sami gwałcili pięcioro swoich dzieci, ale też pozwalali, aby to samo robili ich znajomi. Sprawa ujrzała światło dzienne, gdy dzieci trafiły do rodziny zastępczej, ponieważ rodzice… nie dawali sobie rady z ich wychowaniem! Dopiero ona zwróciła uwagę na niepokojące zachowanie rodzeństwa i powiadomiła policję. Śledztwo odsłoniło wstrząsającą tragedię, jaka rozgrywała się w jednym z miasteczek na Opolszczyźnie.

Ile takich spraw w ogóle nie wychodzi na jaw? Ile dzieci cierpi latami, bo nie potrafią powiedzieć o tym, co je spotyka, bo nie mają kogo poprosić o pomoc? Jak twierdzą specjaliści, statystyki pokazują jedynie wierzchołek góry lodowej, a i tak są przerażające. Według danych amerykańskich co szóste dziecko do 18. roku życia zostało wykorzystane seksualnie. Podobnie jest w Polsce. Z badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wynika, że w nas...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI