Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój , Wstęp

15 maja 2019

Na dobry początek

0 513

Niedawno moi znajomi przeżywali ciężkie chwile. Najbliższa przyjaciółka ich nastoletniej córki nagle zerwała wszelkie kontakty. Wcześniej jednak wysłała długiego esemesa.

Znajomi opowiadali, że zrozpaczona córka pokazała im ten tekst. Przeraził ich poziom agresji. Gotowi byli nawet przełknąć kilka ostrych wulgaryzmów, ale nie potrafili pogodzić się z oskarżaniem ich córki o zdradę przyjaźni, o perfidne wykorzystywanie, o plotkarstwo. A co najgorsze, dziewczyna nie dostała nawet minimalnej szansy na odpowiedź, bowiem przyjaciółka zablokowała ją w sieci i nie zareagowała na kilka esemesów.

To jeden z przejawów agresji, z jaką nasze dzieci mają do czynienia niemal na co dzień. Obraźliwe maile i esemesy, wrzucanie do sieci kompromitujących zdjęć (nierzadko spreparowanych), rozpuszczanie plotek czy wreszcie agresja fizyczna – każdy wychowawca czy opiekun mógłby sporządzić długą listę tego rodzaju zachowań.

POLECAMY

Jak im przeciwdziałać? Piszą o tym nasi autorzy: Adam Krasnosielski, Katarzyna Siemieniuch, Marta Melka-Roszczyk, Jak...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy