Autor: Klaudia Przyłucka

psycholog

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Życiowe i filmowe role – jak nauczyć się stawiać granice i być sobą?

Kiedyś starsza aktorka powiedziała mi: „Słuchaj, jak będziesz tak dużo grała, to się nie zestarzejesz, nie będziesz miała na to czasu”. Jest w tym zawodzie coś takiego, że aktorzy, nawet ci starsi, mają w sobie pierwiastek młodości, bo nieustannie coś się dzieje, wciąż jesteśmy z ludźmi, wśród ludzi, w dialogu z nimi i ze sobą.

Czytaj więcej

Recenzja "Najpierw Ty"

Ile razy zdarzyło Ci się najpierw pomyśleć o innych i spełniać cudze oczekiwania niż postawić siebie na pierwszym miejscu? Dlaczego tak często, w swoich działaniach zapominamy o sobie? O swoich potrzebach, emocjach, uczuciach i pragnieniach?

Czytaj więcej

„Pochłaniacze przyjemności” – czyli gdzie się podział orgazm?

Coraz częściej do seksuologów trafiają kobiety, które borykają się z różnego rodzaju problemami, trudnościami i dysfunkcjami związanymi ze swoim życiem seksualnym. Najczęściej pojawiające się problemy w gabinecie seksuologa, z którymi przychodzą kobiety to przede wszystkim obniżenie popędu seksualnego, nieodczuwanie przyjemności podczas stosunku, brak zainteresowania życiem seksualnym czy problemy związane z osiągnięciem orgazmu. Kobiety mówiące wprost o swojej seksualności to zjawisko dość nowe dla specjalistów, jeszcze do niedawna ukrywały one swoje problemy, np. udając orgazm podczas stosunku. Bały się opinii partnera i innych kobiet oraz tego, że są niedostatecznie i niewystarczające w odczuciu własnym i innych.

Czytaj więcej