Już, Już!

Otwarty dostęp

Wszechobecny dostęp do komputerów, smartfonów, tabletów i Internetu sprawia, że dzieci spędzają coraz więcej czasu grając w gry czy przesiadując na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Bardzo często bez nadzoru rodziców czy opiekunów, którzy nie widzą, że ich dzieci pomału popadają w uzależnienia od nowych technologii.

POLECAMY

Książka „Już, już.” autorstwa Katarzyny Wasilkowskiej przedstawia historię pewnej dziewczynki, która z dnia na dzień coraz bardziej wchodzi w świat gry Kryształowy Zamek. To pozycja dająca do myślenia i pokazująca jak dzieci szukają ucieczki do wirtualnej rzeczywistości, podczas gdy ta prawdziwa bywa trudna.

Ucieczka przed brakiem akceptacji, przez trudnościami w relacjach z rówieśnikami, przed kłopotami i niezrozumieniem w domu. Dzieci często nie mówią o swoich problemach, boją się reakcji innych, dlatego rodzicom może wydawać się, że nie mają one kłopotów i trudnych sytuacji w swoim życiu.

Książka „Już, już” pokazuje zarówno dzieciom jak i rodzicom, dlaczego tak ważna jest rozmowa, dlaczego warto jest mówić nawet o najmniejszych problemach, trudnościach i słabościach. Dlaczego tak ważne jest zainteresowanie ze strony rodziców i kontrola tego, co dzieci robią w Internecie.

Przyczyn ucieczki w wirtualny świat może być naprawdę wiele, dlatego bądźmy uważni i rozmawiajmy ze swoimi dziećmi.
 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI