Debata - Nastolatek na drodze do dorosłości – jak wspierać zdrowie psychiczne młodzieży?

Razem dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Psychologia i życie Polecane artykuły
   Tematy poruszane w tym artykule  
  • O debacie wspierającej zdrowie psychiczne nastolatków, która odbędzie się w Centrum Kultury Zamek.
  • O prezentacji tematu warsztatów "Strategie budowania porozumienia z nastolatkiem opartej o wzajemne granice".

 

Jak pomóc nastolatkom przejść przez trudny okres w ich życiu? Na co zwrócić uwagę, aby dobrze zadbać o zdrowie psychiczne młodych ludzi? Odpowiedzi na te pytania będą szukali uczestnicy wydarzenia, które w marcu organizuje Redakcja Charakterów wraz z Urzędem Miasta Poznań.  

Debata "Nastolatek na drodze do dorosłości – jak wspierać zdrowie psychiczne młodzieży?" odbędzie się 20 marca, w Centrum Kultury Zamek. Wydarzenie będzie połączone z warsztatami "Strategie budowania porozumienia z nastolatkiem w oparciu o wzajemne granice".

O tym, jak pomóc młodym ludziom, rozmawiać będą:  Joanna Olenderek –  Z-ca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, dr Karolina Appelt –  psycholożka, redaktor czasopisma psychologicznego dla dzieci "Małe Charaktery", współautorka podręcznika "Nastolatki na zakręcie", Edyta Żmuda – redaktor naczelna "Charakterów" oraz Maria Lisiecka-Pawełczak –  radna miejska, przewodnicząca Komisji Zdrowia.

Podczas zaplanowanych warsztatów, które poprowadzi dr Karolina Appelt  odpowiemy m.in. na pytania:

  • W jaki sposób wspierać młodzież w kryzysie zdrowia psychicznego? Metoda „5xZ” jako skuteczna pomoc w nawiązaniu relacji z nastolatkiem.
  •  Jak zapobiegać i reagować na ryzykowne zachowania u nastolatka? – strategie postępowania i działania wspierające poczucie bezpieczeństwa 
  • Jak rozmawiać, aby nie oceniać? – komunikaty wspierające i niewspierające, czyli kiedy to co mówimy nie zawsze jest dokładnie tym co odbiera nastolatek. Przykłady rozmów.

W 2023 r. rozpoczęła się ogólnopolska akcja społeczna #zdrowiewgłowie, w ramach której czasopismo "Charaktery" we współpracy ze specjalistami problematyki zdrowia psychicznego z Fundacją TVN oraz firmą Amazon, przygotowało poradnik "Nastolatki na zakręcie. Jak wspierać zdrowie w głowie młodych ludzi?". Misją akcji jest dotarcie do tych, którzy mają realny wpływ na życie młodych ludzi i dostarczenie im kompetencji do skutecznego wspierania zdrowia psychicznego.

Nagranie wydarzenia będzie dostępne na kanale YouTube naszego magazynu. Link do wydarzenia znajdziecie tutaj. 

Zapraszamy do uczestnictwa online!

POLECAMY

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI