Autor: Monika Obrębska

Dr Monika Obrębska jest psychologiem, pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Psychologii Społecznej Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu. Interesuje się psychologią języka i komunikacji; obecnie pracuje nad wyszczególnieniem specyficznych zaburzeń języka schizofreników. Napisała książkę W poszukiwaniu ukrytej struktury. Semiotyka wobec problemu nieświadomości.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bliskość w święta nie tylko od święta - Jak zbudować i… utrzymać bożonarodzeniową bliskość?

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają bliskości i obdarowywaniu innych – warto wykorzystać tę okazję, by samemu poczuć się zdrowszym i… szczęśliwszym.

Czytaj więcej

Kto tu zwariował, czyli jestem chory, ponieważ jestem w szpitalu

Cieszysz się dobrym zdrowiem psychicznym? Uważasz się za osobę najzupełniej normalną? I nie sądzisz, by ktoś mógł ocenić cię inaczej? Okazuje się, że granica między normą a patologią wcale nie jest tak oczywista. Gdybyś trafił na oddział psychiatryczny, różne twoje zachowania mogłyby być potraktowane jako objaw choroby.

Czytaj więcej

Sprzeczne myśli czyli skłamię i uwierzę w swoje kłamstwa

Czy wystarczy powiedzieć na głos jakieś głupstwo, aby w nie uwierzyć? Tak, pod warunkiem, że nikt nas do tego nie zmusza ani nie zachęca. W ten sposób usprawiedliwiamy swe absurdalne lub niegodziwe zachowania. A wszystko po to, by mieć poczucie, że jesteśmy mądrzy i uczciwi.

Czytaj więcej