Dział: Artykuł sponsorowany

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sen w podeszłym wieku: wyzwania, zmiany i strategie adaptacyjne

Sen jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia, wpływającym na ogólne zdrowie i dobrostan. Jakość i ilość snu mają bezpośredni wpływ na naszą zdolność do funkcjonowania w ciągu dnia, nasze samopoczucie emocjonalne, a nawet na długoterminowe zdrowie fizyczne i psychiczne. W miarę starzenia się naturalne zmiany w strukturze snu mogą prowadzić do trudności z zasypianiem, przerywanego snu oraz wcześniejszego budzenia się, co skutkuje mniejszą ilością odnowy biologicznej w nocy.

Czytaj więcej

Lęk w nerwicy lękowej- jak nauczyć się akceptować lęk i inne trudne emocje?

Większość osób, która odczuwa lęk chciałaby jak najprędzej się go pozbyć. Nie o to tu jednak chodzi. Wierzymy w stereotyp, że lęk jest czymś złym. Wielu z nas jeszcze jako dzieci uczy się, że odczuwanie złości, smutku i niepokoju jest czymś nie na miejscu i niewłaściwym. Dość częsty jest pogląd, że odczuwanie tych emocji wiąże się ze słabością i nieudolnością. Tymczasem każda z emocji dostarcza nam cennych informacji, bez których rozpoznanie naszych potrzeb nie byłoby możliwe. Lęk towarzyszy nam na różnych etapach życia i to jest naturalne. Jako dzieci boimy się ciemności, gdy dorastamy lękamy się o przyszłość, gdy jesteśmy rodzicami boimy się o dzieci itd. Lęk przed samotnością, chorobą, śmiercią- to właśnie dzięki odczuwaniu tego lęku mogą wyniknąć ważne dla nas pytania, o to co w życiu ważne, jaki jest sens i jakimi wartościami chcemy się kierować.

Czytaj więcej

Praktyczne sposoby na inflację – jak bezpiecznie inwestować i chronić swoje oszczędności?

Inflacja to zjawisko, jakie obserwujemy w Polsce już od kilkunastu miesięcy. Związane jest z ogólnym wzrostem cen dóbr i usług w gospodarce, przekładając się bezpośrednio na finanse obywateli. Ci, którzy posiadają oszczędności, powinni chronić je właśnie przed postępującą inflacją.

Czytaj więcej

Zima w mieście – jak się ubrać ciepło i wyglądać modnie?

W chłodniejsze dni buty, okrycia wierzchnie oraz akcesoria powinny nie tylko chronić nas przed zmiennymi warunkami pogodowymi, ale również pozwolić na tworzenie zróżnicowanych i niebanalnych stylizacji. Jak ubierać się podczas zimy w mieście? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Dlaczego mózg lubi prezenty?

Obdarowywanie ma wielką siłę i wpływa pozytywnie nie tylko na osobę, którą obdarowujemy. Uskrzydla również nas samych i nastawia optymistycznie. Uświadamia nam, że mamy moc i zasoby potrzebne do uszczęśliwiania ludzi. Bo żeby coś ofiarować, trzeba najpierw to coś mieć.

Czytaj więcej

Stacjonarnie czy online – jak uczyć się języków obcych?

Nauka języków pozwala rozwinąć się zarówno pod kątem zawodowym, jak i osobistym. Wśród skutecznych metod, pozwalających na szybkie opanowanie nowego słownictwa i gramatyki, znajdują się kursy. Jakie wybierać – online czy stacjonarne? Sprawdźmy!

Czytaj więcej

Znaczenie kolorów w psychologii. Co oznaczają poszczególne barwy?

Konkretne kolory potrafią mieć ogromny wpływ na ludzi. Niektóre napawają optymizmem, inne pobudzają kreatywność. Ich działanie jest zróżnicowane. Sama psychologia koloru jest potężnym narzędziem, z którego chętnie korzysta wiele branż. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czytaj więcej

Najczęstsze błędy przy pielęgnacji włosów

Marzą Ci się piękne, zdrowe i lśniące włosy, ale pomimo tysięcy masek, odżywek i olejków oraz godzin spędzonych na nakładaniu wszelkiego rodzaju specyfików nadal są matowe, łamliwe, a na dodatek puszą się albo nie można ich rozczesać? Nie trać nadziei i zapału do działania. Być może kilka drobnych zmian pozwoli Ci cieszyć się upragnioną fryzurą jak z okładek magazynów fryzjerskich.

Czytaj więcej

Jesienna przejażdżka rowerowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Regularne przejażdżki rowerowe to szereg korzyści dla zdrowia oraz samopoczucia. Nie warto z nich rezygnować także jesienią. Wycieczka rowerem o tej porze roku przyniesie Ci masę unikatowych doświadczeń. Jakich? O tym nieco niżej!

Czytaj więcej

Gin, koniak czy brandy – czyli alkohole znane i nieznane

W naszym kraju wśród koneserów mocnych alkoholi zdecydowanie rządzi wódka. Coraz częściej w łaski smakoszy wkradają się jednak alkohole takie jak whisky (w tym irlandzka whiskey czy amerykański bourbon), czy też karaibski rum. A co z innymi popularnymi na świecie napitkami? O ile gin wydaje nam się znajomy, o tyle koniak czy brandy dla wielu pozostają zagadką. Bo nawet jeśli dość dobrze znamy smak i aromat tych klasycznych trunków, bardzo możliwe, że nie wiemy zbyt wiele o sposobie ich produkcji czy różnicach między poszczególnymi ich odmianami. W naszym artykule na tapet bierzemy zatem gin, koniak i brandy – co warto wiedzieć w temacie tych alkoholi? Sprawdźmy!

Czytaj więcej

Muno Puzzle - sposób na kreatywny relaks i połączenie się ze sztuką.

Układanie puzzli często budzi skojarzenia z dziecięcą zabawą i obrazkami z popularnych bajek. Nic bardziej mylnego. Marka Muno Puzzle odczarowuje ten stereotyp tworząc puzzle, które są świetną rozrywką także dla dorosłych. Rozrywką, która niesie za sobą szereg zdrowotnych korzyści, jednocześnie stając się przy tym niebanalną sztuką i idealnym sposobem na relaks.

Czytaj więcej

Cyfrowy terapeutyk na receptę?

Cyfrowa przestrzeń błyskawicznie wkracza do gabinetów terapeutów. I nie chodzi tu jedynie o spotkania z klientem na odległość. Wizyty online od czasów pandemii stały się standardem, mimo początkowego sceptycyzmu. Przed nami kolejna cyfrowa rewolucja — tym razem połączy pracę specjalistów z aplikacjami mobilnymi dla pacjentów. Przebadane i certyfikowane aplikacje mogą demokratyzować dostęp do opieki, przyspieszać efekty leczenia, a także zwiększać świadomość profilaktyki. Już dziś w niektórych krajach aplikacje są refundowane w ramach recept.

Czytaj więcej