Dział: Artykuł sponsorowany

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

"Przebodźcowani" - przeczytaj fragment książki!

Jesteśmy przeciążeni. W ciągłej gonitwie, pod presją czasu i oczekiwań, w kołowrocie codzienności czujemy, że to dla nas zbyt wiele. Czy możemy coś z tym zrobić? Czy istnieje recepta na współczesność? O radzeniu sobie z tym, co nas przytłacza pisze Urszula Sołtys-Para - psycholożka i psychoterapeutka w swojej najnowszej książce „Przebodźcowani. Szukając siebie w świecie nadmiaru”. Poniżej prezentujemy jej fragment.

Czytaj więcej

Prowadzenie przedsiębiorstwa w 2024 roku — na co zwrócić uwagę?

Prowadzenie przedsiębiorstwa to trudne, ale niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie. Zobacz, na jakie kwestie prawne i podatkowe musisz zwrócić uwagę, posiadając swoją działalność w 2024 roku.

Czytaj więcej

Życie nie jest złe, to po prostu… Życie

Historia Zuzi i jej mamy Agnieszki to jak opowieść alpinistek zmagających się z trudnościami wspinaczki. O ile w przypadku alpinistów szczyt jest wymarzonym celem, przynoszącym ogromną satysfakcję, tak w tym przypadku sama wspinaczka nigdy się nie kończy, a droga do celu, jakim jest „normalne” życie, jest wciąż bardzo wymagająca. Na szczęście na tej drodze można spotkać szaleńców, którzy okażą się najlepszymi towarzyszami podróży. Pomogą nie tylko nieść długo nieściągany plecak, ale będą z Zuzią, gdy znów nadejdzie pełnia Księżyca, piękna i niebezpieczna zarazem.

Czytaj więcej

Sen w podeszłym wieku: wyzwania, zmiany i strategie adaptacyjne

Sen jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia, wpływającym na ogólne zdrowie i dobrostan. Jakość i ilość snu mają bezpośredni wpływ na naszą zdolność do funkcjonowania w ciągu dnia, nasze samopoczucie emocjonalne, a nawet na długoterminowe zdrowie fizyczne i psychiczne. W miarę starzenia się naturalne zmiany w strukturze snu mogą prowadzić do trudności z zasypianiem, przerywanego snu oraz wcześniejszego budzenia się, co skutkuje mniejszą ilością odnowy biologicznej w nocy.

Czytaj więcej

Lęk w nerwicy lękowej- jak nauczyć się akceptować lęk i inne trudne emocje?

Większość osób, która odczuwa lęk chciałaby jak najprędzej się go pozbyć. Nie o to tu jednak chodzi. Wierzymy w stereotyp, że lęk jest czymś złym. Wielu z nas jeszcze jako dzieci uczy się, że odczuwanie złości, smutku i niepokoju jest czymś nie na miejscu i niewłaściwym. Dość częsty jest pogląd, że odczuwanie tych emocji wiąże się ze słabością i nieudolnością. Tymczasem każda z emocji dostarcza nam cennych informacji, bez których rozpoznanie naszych potrzeb nie byłoby możliwe. Lęk towarzyszy nam na różnych etapach życia i to jest naturalne. Jako dzieci boimy się ciemności, gdy dorastamy lękamy się o przyszłość, gdy jesteśmy rodzicami boimy się o dzieci itd. Lęk przed samotnością, chorobą, śmiercią- to właśnie dzięki odczuwaniu tego lęku mogą wyniknąć ważne dla nas pytania, o to co w życiu ważne, jaki jest sens i jakimi wartościami chcemy się kierować.

Czytaj więcej

Praktyczne sposoby na inflację – jak bezpiecznie inwestować i chronić swoje oszczędności?

Inflacja to zjawisko, jakie obserwujemy w Polsce już od kilkunastu miesięcy. Związane jest z ogólnym wzrostem cen dóbr i usług w gospodarce, przekładając się bezpośrednio na finanse obywateli. Ci, którzy posiadają oszczędności, powinni chronić je właśnie przed postępującą inflacją.

Czytaj więcej

Zima w mieście – jak się ubrać ciepło i wyglądać modnie?

W chłodniejsze dni buty, okrycia wierzchnie oraz akcesoria powinny nie tylko chronić nas przed zmiennymi warunkami pogodowymi, ale również pozwolić na tworzenie zróżnicowanych i niebanalnych stylizacji. Jak ubierać się podczas zimy w mieście? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Dlaczego mózg lubi prezenty?

Obdarowywanie ma wielką siłę i wpływa pozytywnie nie tylko na osobę, którą obdarowujemy. Uskrzydla również nas samych i nastawia optymistycznie. Uświadamia nam, że mamy moc i zasoby potrzebne do uszczęśliwiania ludzi. Bo żeby coś ofiarować, trzeba najpierw to coś mieć.

Czytaj więcej

Stacjonarnie czy online – jak uczyć się języków obcych?

Nauka języków pozwala rozwinąć się zarówno pod kątem zawodowym, jak i osobistym. Wśród skutecznych metod, pozwalających na szybkie opanowanie nowego słownictwa i gramatyki, znajdują się kursy. Jakie wybierać – online czy stacjonarne? Sprawdźmy!

Czytaj więcej

Znaczenie kolorów w psychologii. Co oznaczają poszczególne barwy?

Konkretne kolory potrafią mieć ogromny wpływ na ludzi. Niektóre napawają optymizmem, inne pobudzają kreatywność. Ich działanie jest zróżnicowane. Sama psychologia koloru jest potężnym narzędziem, z którego chętnie korzysta wiele branż. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czytaj więcej

Najczęstsze błędy przy pielęgnacji włosów

Marzą Ci się piękne, zdrowe i lśniące włosy, ale pomimo tysięcy masek, odżywek i olejków oraz godzin spędzonych na nakładaniu wszelkiego rodzaju specyfików nadal są matowe, łamliwe, a na dodatek puszą się albo nie można ich rozczesać? Nie trać nadziei i zapału do działania. Być może kilka drobnych zmian pozwoli Ci cieszyć się upragnioną fryzurą jak z okładek magazynów fryzjerskich.

Czytaj więcej

Jesienna przejażdżka rowerowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Regularne przejażdżki rowerowe to szereg korzyści dla zdrowia oraz samopoczucia. Nie warto z nich rezygnować także jesienią. Wycieczka rowerem o tej porze roku przyniesie Ci masę unikatowych doświadczeń. Jakich? O tym nieco niżej!

Czytaj więcej