W sieci miłości

Psychologia i życie

Nie wiesz, kto jest po drugiej stronie. Nie masz pewności, jakie są intencje tej osoby. W cyberprzestrzeni możesz spotkać każdego. Na co więc zwrócić uwagę, by nie dać się wpuścić w maliny?

W 2022 r. swoje dziesiąte urodziny obchodziła najbardziej znana aplikacja randkowa na świecie – Tinder, swoisty symbol flirtu w wirtualnym świecie. W tym samym roku, kiedy aplikacja świętowała swoją rocznicę, odbyła się również premiera filmu dokumentalnego Oszust z Tindera. Film ten ostrzega przed nadużyciami, na które można natknąć się w cyberprzestrzeni, w szczególności w obecnych czasach. Inne aplikacje konkurują o miano pierwszeństwa, takie jak popularny w Stanach Bumble, czy cieszący się zainteresowaniem w Polsce Badoo. Pandemia przyspieszyła proces przenoszenia różnych sfer życia z rzeczywistości realnej do wirtualnej. 

Apka do seksu?

Szacuje się, że obecnie na świecie jest kilka tysięcy różnych aplikacji i portali randkowych. Korzysta z nich kilkaset milionów osób na świecie, w tym kilka milionów w Polsce. Wśród użytkowników jest więcej mężczyzn, kobiety zaś mają znacznie większe wymagania w stosunku do osób, z którymi nawiązują kontakt. Mężczyźni częściej szukają seksu, kobiety zaś potwierdzenia własnej wartości. Ale niezależnie od płci użytkownikom aplikacji randkowych przyświeca inny, nadrzędny cel… zabicie nudy. Jest to najczęstszy, raportowany powód korzystania z aplikacji randkowych. Media społecznościowe, niezależnie od ich przeznaczenia, skonstruowane są w sposób mający zapewnić szybkie i bezwysiłko...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.



 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI