Dołącz do czytelników
Brak wyników

Zdrowie i choroby , Praktycznie

22 lipca 2016

Pożegnaj okulary i pozbądź się wady wzroku!

0 1017

Gdy źle widzimy, najczęściej wybieramy okulary lub soczewki, które stają się rekwizytem i nieodłącznym elementem naszego wizerunku, a nawet – jak w przypadku soczewek – częścią naszego ciała. Jak pozbyć się tego „balastu” i znów dobrze widzieć?

Korekcja wad wzroku to obecnie nie tylko okulary i soczewki. Szybko i bezpiecznie można odzyskać ostre widzenie dzięki zabiegom korekcji wzroku, takim jak najnowsza metoda mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu. Ale to nie wszystko - już następnego dnia po zabiegu można wrócić do swoich zwykłych aktywności.

POLECAMY

Na czym polega ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Lentivu - najnowszy sposób pozbycia się wady wzroku

Lentivu to obecnie najnowsza, szybka i bezbolesna metoda korekcji wad, takich jak krótkowzroczność czy astygmatyzm. Jej główną zaletą jest minimalna inwazyjność, która zapewnia duże bezpieczeństwo i przede wszystkim – pozwala na powrót do codziennych aktywności już następnego dnia.

„Innowacyjność mikrosoczewkowej korekcji wzroku polega na zastosowaniu precyzyjnie dobranych dawek światła o niskiej i bezpiecznej dla oka energii” - tłumaczy dr Barbara Czarnota z kliniki Optegra w Poznaniu. „Podczas zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka, czyli rogówki, przy użyciu urządzenia najnowszej generacji Visumax zostaje wyodrębniony jej mikroskopijny fragment o soczewkowatym kształcie. Całkowicie bezbolesne wydobycie tej mikrosoczewki - „lenticuli” (stąd nazwa Lentivu) przez kilkumilimetrową kieszonkę zmienia parametry optyczne oka, co prowadzi do korekcji wady wzroku.”

Sam zabieg na jednym oku trwa około 24 sekundy (!). Jedyną dolegliwością jest utrzymujące się około trzech godzin niewielkie podrażnienie oczu, podobne do tego, jakie odczuwamy przy krojeniu cebuli. Już następnego dnia można wrócić do zwykłych, codziennych aktywności, w tym także uprawiania sportu, a panie bez przeszkód mogą wykonać makijaż oczu.
Zabieg poprzedza wizyta kwalifikacyjna, podczas której wzrok pacjenta poddany jest specjalistycznym badaniom diagnostycznym, wykonywanym przy użyciu najnowszego sprzętu okulistycznego.

Czy zabieg mikrosoczewkowej korekcji wzroku jest bezpieczny

"Dla lekarza najważniejsze są komfort i bezpieczeństwo pacjentów. W przypadku mikrosoczewkowej korekcji wzroku mamy do czynienia zarówno z wysokiej klasy specjalistami, którzy przeprowadzają zabiegi, jak i wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Przed zabiegiem każdy pacjent poddawany jest również poszerzonym badaniom specjalistycznym. Wszystko to sprawia, że w przypadku Lentivu możemy mówić o najwyższych standardach bezpieczeństwa" - mówi dr Barbara Czarnota.

Na św...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy