Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

22 grudnia 2016

Obudź w innych sympatię do siebie

19

Pięć rad na to co zrobić, by stać się osobą, która przyciąga ludzi.

Zastanawialiście się co sprawia, że niektórych ludzi po prostu się lubi, inni zaś nie wzbudzają w nas ciepłych emocji? Według dr Jill P. Weber, psychoterapeutki z Waszyngtonu, odpowiada za to głównie jedna cecha: to, czy my sami czujemy się dobrze sami z sobą. Jeżeli lubisz siebie, uważasz swoje życie za mniej uciążliwe, łatwiej jest Ci budować relacje z innymi. Dzieje się to spontanicznie: nie zaprzątasz sobie głowy zastanawianiem się nad tym, co inni myślą o Tobie. Masz w sobie wewnętrzną siłę, która pozwala Ci poradzić sobie z tym, że z każdą relacją wiążą się upadki i wzloty. Dr Weber na swoim blogu sporządziła listę pięciu rad, które pomogą Ci stać się człowiekiem budzącym u innych sympatię.

  • 1. Nie bierz siebie zbyt serio.

By mieć dobre relacje z innymi oraz by kochać i być kochanym nie musisz być doskonały. Wręcz przeciwnie: osoby, które chcą stworzyć wrażenie, że są perfekcyjne, budzą w nas niechęć. Intymność buduje się także przez dopuszczenie drugiej osoby do tego, co w nas jest słabe. Oczywiście, trzeba tu być uważnym, by nie zdobywać się na taką otwartość wobec osób, które są toksyczne: zamiast zrozumienia możemy spotkać się z wykorzystaniem naszej szczerości do własnych celów.

Ważne jest nauczenie się utrzymywania dystansu. Naprawdę, to, co inni myślą o Tobie, nie ma wpływu na to, kim jesteś. Ucz się nie przykładać do tego większej wagi. Jeśli nie wiesz, czy nie jesteś wobec siebie przesadnie krytyczny, zastanów się, czy możesz się sam z siebie zaśmiać, nawet przy innych. Jeśli nie, to oznacza, że traktujesz siebie za bardzo serio.

  • 2. Rób swoją robotę mimo wszystko.

Jeśli masz problem z niskim poczuciem własnej wartości, uzależniasz swoje zaangażowanie się w różnoraką działalność od aprobaty ze strony innych. Wciąż wyczekujesz tego, że ktoś poprosi Cię o to, żebyś wzią...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy