Daj się lubić

Ja i mój rozwój

Oto nawyki nieprzyzwoicie sympatycznych ludzi. Czy jesteś jednym z nich?

Wiele osób tkwi w błędnym przekonaniu, że bycie wyjątkowo sympatycznym to wrodzona cecha, zaleta wybranych szczęśliwców – tych pięknych, utalentowanych ekstrawertyków. To nieprawda – uważa dr Travis Bradberry, badacz inteligencji emocjonalnej, autor „Emotional Intelligence 2.0”. Bradberry przyznał, że kiedy na warsztatach prosi ludzi o opisanie najsympatyczniejszej osoby jaką znają, nie wymieniają oni wrodzonych cech (inteligencji, atrakcyjności etc.) tylko cechy, które są pod naszą kontrolą, jak pokora, optymizm, dostępność. Te cechy, i im podobne, opisują ludzi o wysokiej inteligencji emocjonalnej (EQ). Aby zwiększyć swoje szanse na bycie nieprzyzwoicie sympatycznym warto przyjrzeć się poniższym cechom:

Autentyczność. Bycie uczciwym i autentycznym jest niezbędne, by inni nas odbierali jako sympatycznych. Nikt nie lubi udawania, sztucznych uśmiechów. Osoby autentyczne odbieramy jako godne zaufania.

Życzliwe pytania. Największym błędem, jaki często popełniamy w rozmowie jest tak silne skupianie się na tym, co sami chcemy powiedzieć lub tym, jak słowa rozmówcy na n...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI