Sprawdź, czy wasza przyjaźń jest autentyczna

Rodzina i związki

Przyjaciel od serca może być lekarstwem na „całe zło”. Jednak żeby tak było nasza przyjacielska drużyna musi być faktycznie zgrana, a relacja szczera i autentyczna.

Psychologowie i psychoterapeuci zgodnie podkreślają, że w prawie każdym procesie „uleczania siebie”, czy inaczej mówiąc pokonywania wewnętrznych obaw i problemów, niezwykle znacząca jest obecność bliskich osób - ich wsparcie, zaangażowanie i pomoc. Autentyczna i solidarna relacja może okazać się skutecznym antydepresantem, siłą napędową, która pobudza i daje ochotę do życia, wprowadzania zmian, pracy nad sobą.

POLECAMY

Zasadność pozostawania w relacji z innymi ludźmi w przełożeniu na nasz ogólny dobrostan jest udokumentowana w psychologii. By być najlepszą wersją siebie potrzebujemy empatycznego, autentycznego udziału w kontaktach z ludźmi, którzy akceptują nas takimi, jacy jesteśmy, ale jednocześnie inspirują nas do tego, byśmy nie osiadali na laurach, nie załamywali się w chwilach trudnych i chcieli pracować nad sobą.

Dobra relacja zaopatrzy nas w intymność, która pozwoli otworzyć się, wyrażać siebie i da poczucie zrozumienia. Ludzie, którzy deklarują się, że są szczęśliwi p...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI