Niech podróżują zmysły!

Poradnik pozytywnego myślenia na czas wyzwań

Piękne krajobrazy, ciekawe atrakcje turystyczne, nowe smaki, pamiątki, zdjęcia – to pierwsze rzeczy, które przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o podróżach. Jeśli jednak chcemy tak naprawdę poznać klimat danego miejsca, poczuć je wszystkimi zmysłami, warto podjąć wyzwanie bardziej świadomego podróżowania. Jak to zrobić?

Przed wyjazdem poczytaj o kraju, który chcesz zwiedzić. Poznanie historii i kultury danego miejsca pozwoli Ci lepiej zrozumieć ludzi, którzy tam mieszkają. Tym, co ułatwi Ci kontakt z nimi, będzie zapewne też nauczenie się kilku słów w lokalnym języku. Nawet nieudolnie wypowiedziane „dzień dobry” lub „dziękuję” otwiera niejedno serce, a niekiedy również drzwi do domu. 

POLECAMY

Unikaj kurortów w środku sezonu turystycznego. W tłumie i zgiełku trudno odnaleźć prawdziwą bliskość nie tylko z człowiekiem, ale i miej­scem. Wybieraj więc mniejsze hotele lub zatrzymuj się w mniej popularnych miasteczkach. Daje to możliwość prawdziwego spotkania z miejscowymi ludźmi, poznania ich stylu życia, c...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI