Jak żyć świadomie

Wstęp

Ten problem powtarza się najczęś-ciej na prowadzonych przeze mnie zajęciach. Sama zastanawiam się nad nim od lat. Chętnie podzielę się tym, co pomaga mi żyć świadomie i ciągle podnosić jakość mojego życia.

Świadomie żyć oznacza:

1. Wiedzieć, że umysł jest wspaniałym narzędziem, które, właściwie użyte, pomaga nam kreować takie życie, jakiego pragniemy i o jakim marzymy. A zatem: myśl pozytywnie, zacznij pisać codziennie swoje cele, podejmij jakąkolwiek praktykę koncentrującą umysł, jak np. relaks czy medytację!

2. Cieszyć się każdą chwilą z pełną świadomością, że przeszłość minęła, przyszłość jeszcze nie nadeszła i TO jest jedyny ważny moment. Zatem: przestań się zamartwiać tym, co było, i tym, co może się wydarzyć. Bądź obecny tu i teraz! Pomyśl: „Jestem tutaj, nigdzie się nie spieszę i to, co robię teraz, jest dla mnie najważniejsze”.

3. Żyć uważnie, czyli zauważać swoje przeżycia, nastroje, odruchy, zachowania. Zatem: zmień rytuały życiowe, które prowadzą do rozczarowania, niezadowolenia i depresji. Uwierz, że zmiana jest możliwa i że zależy tylko i wyłącznie od ciebie!

4. Pragnąć zrozumieć „co jest grane” i mieć wielką chęć dotarcia do wzorców i przekonań, które podnoszą jakość życia. Zatem: pamiętaj, że to, na czym się koncentrujesz, rozrasta się – skup się na pozytywach i proś o więcej!

5. Być gotowym do zrewidowania starych założeń. Zatem: zrób listę swoic...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI