Jak myśleć, żeby chudnąć?

Ja i mój rozwój

Odchudzanie zaczyna się w głowie. Znasz to hasło? Zobacz, jakie myśli warto pielęgnować, jeśli rzeczywiście chce się zrzucić parę kilo.

Kiedy zauważamy ze smutkiem, że nasze ciało nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli, zaczynamy szukać odpowiedniej diety. Przeszukujemy Internet, pytamy znajomych. Tymczasem według Steve’a Siebolda, autora książki „Umieraj gruby lub zacznij myśleć: 101 różnic w myśleniu ludzi grubych i szczupłych”, powinniśmy zacząć od przemeblowania we własnej głowie. Spośród zebranych przez siebie sposobów myślenia, które należy sobie przyswoić, jeśli rzeczywiście chce się schudnąć, wybrał on dziesięć najbardziej podstawowych.

  • Pamiętaj, dlaczego jesteś na diecie

Każdego dnia usiądź na chwilę przy stole, wyciągnij kartkę papieru i napis z pięć powodów, dla których zdecydowałeś się w ogóle zmieniać coś w swoim wyglądzie.Racje te mogą się zmieniać każdego dnia: czasem za najważniejsze będziesz uważał własne zdrowie, kiedy indziej bycie atrakcyjnym dla swojego partnera. Powtarzanie tego rytuału sprawi, że w Twojej głowie utrwali się przekonanie, że chcesz się odchudzać. To, dlaczego podjąłeś decyzję, jest równie ważne, jak sposób, w który zamierzasz to robić.

  • Dąż do stworzenia ciała swoich marzeń

Sam tworzysz swoje oczekiwania i możesz je modyfikować. Postanów dziś, że zamierzasz pracować nad swoim wyglądem dotąd, aż Twoje ciało będzie tym, o którym marzysz. Przeglądając czasopisma wybieraj zdjęcia osób, do których chciałbyś byś pod...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI