Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

21 lipca 2016

Jak myśleć, żeby chudnąć?

40

Odchudzanie zaczyna się w głowie. Znasz to hasło? Zobacz, jakie myśli warto pielęgnować, jeśli rzeczywiście chce się zrzucić parę kilo.

Kiedy zauważamy ze smutkiem, że nasze ciało nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli, zaczynamy szukać odpowiedniej diety. Przeszukujemy Internet, pytamy znajomych. Tymczasem według Steve’a Siebolda, autora książki „Umieraj gruby lub zacznij myśleć: 101 różnic w myśleniu ludzi grubych i szczupłych”, powinniśmy zacząć od przemeblowania we własnej głowie. Spośród zebranych przez siebie sposobów myślenia, które należy sobie przyswoić, jeśli rzeczywiście chce się schudnąć, wybrał on dziesięć najbardziej podstawowych.

  • Pamiętaj, dlaczego jesteś na diecie

Każdego dnia usiądź na chwilę przy stole, wyciągnij kartkę papieru i napis z pięć powodów, dla których zdecydowałeś się w ogóle zmieniać coś w swoim wyglądzie.Racje te mogą się zmieniać każdego dnia: czasem za najważniejsze będziesz uważał własne zdrowie, kiedy indziej bycie atrakcyjnym dla swojego partnera. Powtarzanie tego rytuału sprawi, że w Twojej głowie utrwali się przekonanie, że chcesz się odchudzać. To, dlaczego podjąłeś decyzję, jest równie ważne, jak sposób, w który zamierzasz to robić.

  • Dąż do stworzenia ciała swoich marzeń

Sam tworzysz swoje oczekiwania i możesz je modyfikować. Postanów dziś, że zamierzasz pracować nad swoim wyglądem dotąd, aż Twoje ciało będzie tym, o którym marzysz. Przeglądając czasopisma wybieraj zdjęcia osób, do których chciałbyś byś podobny. Możesz również wyciąć je i poprzyklejać w takich miejscach, żebyś mógł często na nie patrzeć. W ten sposób tworzysz w swojej głowie obraz tego, co chcesz osiągnąć. To z kolei sprawi, że będziesz podejmował działania, które doprowadzą Cię do upragnionego efektu.

  • Zwiększaj swoją pewność siebie

Jeżeli ze względu na dotychczasowe niepowodzenia brakuje Ci pewności siebie, pamiętaj, że większość ludzi zmaga się z takim problemem. Mimo to podejmij decyzję, że przekroczysz to i wytrwasz. Pamiętaj, że każde zwycięstwo zwiększa Twoją pewność siebie i pozwala Ci szybciej osiągać kolejne cele.

  • Podejmuj wyzwania w stylu „zrobię to albo umrę”

Zastanów się, jak realizowałeś swoje postanowienia z ostatnich siedmiu dni. Jeżeli nie udawało Ci...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy