9 prostych przyjemności, które nic nie kosztują

Ja i mój rozwój

Codziennie masz tysiące spraw do załatwienia „na wczoraj”? Nie znajdujesz chwili dla siebie? Oto dziewięć prostych przyjemności, które nic nie kosztują i nie zajmą dużo miejsca w Twoim terminarzu.

Przyznajmy się. Jesteśmy zabiegani. W codziennym pędzie zaniedbujemy nie tylko naszych najbliższych, ale także siebie. Przestajemy zauważać, że dookoła nas toczy się życie. Nasze oczy przestają być wrażliwe na rzeczy piękne.

Taka właśnie była codzienność Michelle Homme, amerykańskiej mówczyni motywacyjnej i pisarki, autorki bestselerowego poradnika „Już czas! Zacznij zmieniać swoje życie dzisiaj”. Homme pisze: „Dosłownie cały czas biegłam. Ciągle coś robiłam, poruszając się niemal z prędkością światła. Nie miałam czasu na zrobienie czegokolwiek poza pracą”. Dodaje: „Moja dieta była okropna, nie uprawiałam żadnych ćwiczeń fizycznych, przestałam też czytać cokolwiek”.

Kiedy Michelle zauważyła, że życie przecieka jej przez palce, wpadła na pomysł, by stworzyć listę swoich ulubionych prostych przyjemności. Umieściła na niej rzeczy, które nie zajmują dużo czasu ani nie kosztują wiele pieniędzy. Zaczęła świadomie pozwalać sobie na nie możliwie często, aż w końcu weszły jej w nawyk. Oto, co wynotowała na swojej liście:

  • Śmiej się głośno

Śmiech wydaje się nam czymś normalnym. Jednak liczne badania pokazują, że przynosi on nam wiele korzyści. Zastanów się, kiedy ostatni raz śmiałeś się głośno? Nie chodzi tu o jakiś stłumiony chichot, ale śmiech na całe gardło. Tak żeby sąsiedzi słyszeli. Czasami dobrze jest obejrzeć coś, co nas rozśmieszy. Niedawno na YouTubie dużą popularność zdobyło nagranie, które przedstawia matkę z czwórką niemowlaków. Wszyscy się śmiali i wzajemnie zarażali się śmiechem. Chyba nie ma nikogo, kogo ten film nie doprowadziłby do łez.

  • Baw się ze zwierzętami

Kto nie lubi oglądać zachowujących się śmiesznie zwierząt? Czasem sami prowokujemy u nich takie zachowania. Czasem możemy zauważyć, że gdy do poważnego pana podbiegnie spragniony zabawy pies, ten zaczyna zachowywać się inaczej niż zazwyczaj. Zwierzaki wyciągają z nas głęboko ukryte wewnętrzne dziecko.

POLECAMY

  • Tańcz przy własnyc...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI