MATERIAŁ PR Styl życia

Przygotuj swój dom na przybycie psa

Gdy wreszcie nadchodzi dzień, w którym zwierzak pojawi się w naszym domu, należy przygotować otoczenie na przybycie nowego lokatora. Mieszkanie musi być odpowiednio zabezpieczone, oraz dostarczać psu wszystkiego, czego potrzebuje.

fot. fotolia.com, 123791724 | Autor: ivan kmit

Niezależnie od tego, czy chodzi o szczeniaka, czy starszego psa, należy stopniowo zapoznawać zwierzę z zasadami panującymi w naszym domu. Szczególnie zagrożone są szczenięta, które dopiero poznają otaczający świat, w związku z czym intensywnie eksplorują swoje otoczenie. Na samym początku należy więc pochować wszelkie potencjalnie niebezpieczne przedmioty, których połknięcie może spowodować zadławienie. Chodzi przede wszystkim o drobne elementy, takie jak kredki, sznurki, nieduże, dziecięce zabawki, kawałki papieru, itd. Wszystko to, co może zmieścić się do pyszczka, powinno zostać usunięte z zasięgu wzroku psa. Dopiero z czasem dowie się on, co wolno, a czego nie wolno i pozna wymagania swojego właściciela.

Warto zabezpieczyć również wszelkie kable, stosując specjalne osłonki dostępne w sklepach narzędziowych, oraz schować środki chemiczne w trudno dostępnych miejscach. Wiele zwierząt lubi podgryzać lub niszczyć kwiatki i inne rośliny, dlatego warto przenieść je na inne, wyżej położone stanowiska. To bardzo ważne, ponieważ niektóre gatunki są trujące dla psów. Jeżeli wyjątkowo obawiamy się o meble, możemy zainwestować w specjalny preparat, który będzie zapobiegał ich niszczeniu. W przypadku wytapetowanych ścian, warto upewnić się, że nigdzie nie odstaje kawałek papieru – jeżeli tak, najlepiej go usunąć, inaczej pupil zrobi to za nas, wyrządzając przy tym dodatkowe szkody.

Wyprawka dla pieska. Co kupić przed przybyciem nowego pupila?

Aby zapobiec niszczeniu mebli, warto wyposażyć się w zestaw specjalnych gryzaków i jadalnych, twardych przekąsek. Konieczne będzie kupienie wygodnego, miękkiego legowiska lub domku pełniącego rolę domowej budy, gdy chodzi o małą rasę. Potrzebne są również odpowiednie miski, najlepiej wykonane z ceramiki lub wodoodpornej sklejki. Wiele modeli jest dostępnych wraz ze specjalną, wbudowaną podkładką, która zabezpiecza przed zabrudzeniem podłogi znajdującej się wokół jedzenia. Inne artykuły dla psów, bez których nie obejdzie się żaden pupil to oczywiście dobra jakościowo, wygodna obroża, oraz trwała smycz – obowiązkowy element codziennych spacerów.

W sklepach takich jak littleheroes.pl znajdziemy również specjalne schodki dla małych piesków, które ułatwiają wejście na kanapę lub łóżko, oraz maty samochodowe stworzone dla osób podróżujących ze swoim pupilem. Mata chroni tapicerkę przed zabrudzeniem oraz zapobiega powstawaniu śladów pazurów. Warto kupić od razu szczotkę, która będzie niezbędna do regularnego pozbywania się szczenięcej sierści. W przypadku pieska często wychodzącego, konieczny będzie też zakup specjalnego szamponu.

Łóżko princess fot. littleheroes.pl

Wstecz