MATERIAŁ PR Styl życia

Noworoczne plany - zacznij oszczędzać

Gdy opadną sylwestrowe emocje i ucichną fajerwerki po raz kolejny przyjdzie nam się zmierzyć z noworocznymi postanowieniami. Co zrobić, żeby nie było "jak zwykle" i przejść od słów do czynów?

Najlepiej wybrać taki cel, który łatwo zrealizować i zaprocentuje w przyszłości…czyli oszczędzanie! Niżej radzimy od czego zacząć. Sprawdź sam jakie to proste!

Oszczędzanie - prawdopodobnie najlepsze postanowienie noworoczne

Po pierwsze odkładanie pieniędzy wbrew pozorom nie jest wcale trudne. Jest dla wszystkich. Nawet dla tych, którzy myślą, że ich na to nie stać. Po drugie wymaga od nas tylko odrobiny motywacji. Wystarczy wybrać odpowiednią metodę i po czasie oszczędzanie wejdzie nam w nawyk. Po trzecie oszczędzanie doskonale łączy się z innymi planami noworocznymi. Chcesz rzucić palenie? Pieniądze, które przeznaczałeś na tytoń zacznij gromadzić na swoim koncie. Masz w planach wyjazd, lekcje tańca, nowy telefon? Oszczędzając sprawisz, że takie przyjemności przestaną kojarzyć się z dodatkowymi kosztami. Będą to Twoje nagrody za to, że realizujesz swój noworoczny cel.  

Jesteś rodzicem? Zacznij oszczędzać na przyszłość swojego dziecka!

Jeżeli masz dziecko to nowy rok jest dobrym momentem, aby rozpocząć odkładanie pieniędzy na swoją pociechę. Maluchy szybko rosną, ale wraz z nimi mogą to robić też Twoje oszczędności. Ani się obejrzeć, a dodatkowe środki przydadzą się na wyprawkę szkolną, wakacyjne kolonie lub komunię. Jeśli jesteś beneficjentem programu “Rodzina 500 plus” będzie Ci łatwiej zrealizować noworoczne plany. W dodatku wiele instytucji finansowych proponuje rachunki oszczędnościowe, które są specjalnie przeznaczone dla rodzin korzystających z 500 plus. Warto być w takim razie na bieżąco z informacjami na temat rządowego programu. Aktualne wiadomości o 500 plus znajdziesz na program500plus.org.pl.

Jak zacząć oszczędzać?

Świetnym sposobem na odkładanie pieniędzy jest skorzystanie z opcji smart saver. Pozwala ona automatycznie odkładać niewielkie sumy za każdym razem, gdy dokonujemy transakcji. To dobre rozwiązanie dla osób, które jeszcze nigdy nie oszczędzały. Sami wybieramy kwotę lub procent od dokonywanej płatności. Środki trafiają na nasze konto oszczędnościowe. To też odpowiedni wybór dla tych, którzy sądzą, że nie stać ich na odkładanie pieniędzy.

Oczywiście na początek dobrze jest wybrać cel na jaki gromadzimy środki. To może być Twoje drugie postanowienie noworoczne. Gdy już wybierzemy na co oszczędzamy i ustalimy metodę, możemy patrzeć jak nasze plany nabierają realnych kształtów.

Wstecz