MATERIAŁ PR Styl życia

Jak bez stresu przygotować się do ślubu?

Nie da się ukryć, że przygotowania ślubne są stresujące. Przed ceremonią i weselem należy zorganizować wiele rzeczy, a lista obowiązków wydaje się nie mieć końca. Jak zaplanować przygotowania, by wszystko poszło po Twojej myśli? Kilka miesięcy przed tym wielkim dniem wiele kobiet ogarnia ślubna gorączka. Okazuje się, że wesele nie jest odpowiednio zaplanowane, wymarzony zespół nagle zrezygnował, a wybór dobrego fotografa graniczy z cudem. Nie chcesz, by u Ciebie też tak to wyglądało? Zobacz, jak uniknąć tego czarnego scenariusza.

Planuj z wyprzedzeniem

Ślub należy planować z dużym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że wszystko będzie dopięte  na ostatni guzik. Najpierw warto zająć się wynajęciem sali, zespołu, wybraniu fotografa, a dopiero później myśleć o motywie przewodnim wesela, sukni ślubnej i bukietach na stół. Spisz na kartce, co koniecznie i jak najszybciej musisz zrobić w związku ze ślubem. Niech to będzie Twój priorytet, a zamiast ślubnej gorączki na miesiąc przed tym wydarzeniem będziesz czuła tylko i wyłącznie błogie zadowolenie.

Weź głęboki oddech

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenia w życiu każdej kobiety, ale nie trać głowy.  Daj sobie chwilę na odpoczynek i pamiętaj, że nie zawsze wszystko wyjdzie tak, jak sobie zaplanowałaś. Nie ma w tym jednak nic złego! Wręcz przeciwnie - spontaniczność i luz jest w cenie, bo pozwala Ci spojrzeć na wszystko z dystansu i cieszyć się ze wspólnych chwil na weselu, zamiast analizować, co wyszło dobrze, a co niekoniecznie.

Zainspiruj się

W toku organizacji wesela nie zapomnij o tym, by zadbać o piękne pamiątki z tego dnia. Jedną z nich z pewnością będzie album ze zdjęciami ze ślubu i wesela. Zaraz po wyborze fotografa zacznij prowadzić teczkę z inspiracjami. To pomoże Wam we współpracy - Ty będziesz dokładnie wiedziała czego oczekujesz, a fotograf zobaczy, jaki styl zdjęć Ci się najbardziej podoba. By się zainspirować możesz się wybierać do miejsc w Twoim mieście, w których często są organizowane sesje ślubne np. w okolicach Białegostoku takim miejscem jest Białowieża.

Fotografia ślubna rządzi się swoimi prawami - zobacz, jakie pozy, mimika, gesty Ci się podobają, a jakie wydają Ci się sztuczne i nie chcesz ich na swoich zdjęciach.

Media często prezentują przygotowania do ślubu jako swoistą gorączkę panny młodej. Zdenerwowana kobieta walczy z czasem, co zazwyczaj ma opłakane skutki. Czy tak musi być? Zdecydowanie nie! Wystarczy, że odpowiednio ustalisz priorytety - wcześniej zaplanujesz wszystkie działania, znajdziesz salę, fotografa i zespół, a później ze spokojem będziesz wybierała suknię ślubną i inspirację do swojego albumu z tego dnia.

Wstecz