MATERIAŁ PR Styl życia

Interesuje cię leasing? Kalkulator pomoże podjąć decyzję

W dobie cyfryzacji przyjęło się, że jeśli czegoś nie ma w Internecie, to znaczy, że to coś nie istnieje. To oczywiście żartobliwy opis rzeczywistości, ale oparty na mocnych podstawach. Co mają z tym wspólnego leasing czy kalkulator? Sprawdź!

Jeszcze kilkanaście lat temu niejeden z nas marzył, aby móc swoje sprawy załatwiać szybciej, sprawniej, bez wychodzenia z domu i stania w urzędach czy bankach, jednym słowem – w sieci. Wtedy jednak nie było to możliwe. Obecnie wszyscy poszukujący na przykład nowego auta w leasingu, wygodnie i we własnym fotelu obliczą sobie wysokość rat za pomocą internetowego kalkulatora leasingu. Jeśli ich wybór padł na markę Volkswagen, to z pewnością trafią na kalkulator leasingu EasyDrive oferowany w ramach Volkswagen Financial Services.

Chcesz wziąć auto w leasing? Ratę obliczysz tutaj: https://kalkulator.vwbank.pl/vw_leasing

W leasingu kalkulator jest jak przewodnik

Volkswagen Financial Services wszystkim zainteresowanym udostępnia przyjazne i proste narzędzie online – kalkulator rat leasingowych. To wygodna w użyciu aplikacja, która wyliczy wysokość miesięcznych rat dosłownie w ciągu sekundy, na podstawie kilku parametrów, które regulujesz, korzystając z suwaków. Wystarczy jedynie określić:

    •    okres finansowania (możliwy od 2 do 4 lat),
    •    wysokość opłaty wstępnej (od 0 do 30 proc.),
    •    roczny limit kilometrów (od 20 do 40 tys.).

Nie trzeba nawet w nic klikać – kalkulator leasingu samochodowego od razu podaje wysokość rat.

Test kalkulatora leasingu

Z działaniem kalkulatora leasingowego warto zapoznać się na przykładzie konkretnego samochodu. Tym zaś niech będzie nowy Volkswagen Polo. Jego cena brutto to niecałe 44,5 tys. zł. Przy czteroletnim okresie finansowania, opłacie wstępnej w wysokości 30 proc. i limicie kilometrów ustalonym na 20 tys. rocznie, kalkulator leasingu samochodowego EasyDrive pokazuje ratę w wysokości… zaledwie 286 zł netto. Jeśli chcemy zmienić parametry leasingu, i na przykład ograniczyć wpłatę własnych pieniędzy na starcie, zmieńmy tylko ten jeden parametr. Przy opłacie wstępnej w wysokości 10%, miesięczna rata netto to 454 zł.

Jeżeli z kolei planujemy dużo jeździć, a nasz samochód w leasingu ma być intensywnie eksploatowany, załóżmy znów, że startowe parametry pozostaną częściowo bez zmian (umowa na 48 miesięcy, opłata wstępna na poziomie 30%), ale zwiększymy dwukrotnie limit kilometrów – do 40 tys. rocznie. Jest to maksymalny limit w tej ofercie, ale całkiem realny, ponieważ większe przebiegi robią głównie samochody w dużych flotach pojazdów. Ile wyniesie rata leasingu przy takich założeniach? Aż… 322 zł netto.

Skąd tak niskie raty?

W Leasingu EasyDrive do ustalenia wysokości rat leasingowych nie wykorzystuje się całej wartości samochodu, ale kwotę odpowiadającą prognozowanej utracie wartości auta w okresie umowy. Innymi słowy klient spłaca w ratach część samochodu, a nie cały.

Wstecz