Autor: Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska

jest magistrem matematyki i profesorem psychologii; kieruje Katedrą Psychologii i Socjologii Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Napisała kilkanaście książek; ostatnia to monografia Psychologiczne ograniczenia. Jej pasją jest psychologiczny audyt warunków pracy.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wciąż ten sam, choć inny

Zmienić się na lepsze? Wydaje się, że nic prostszego – przecież siebie dobrze znamy i mamy nad sobą pełną kontrolę. Nic bardziej mylnego. Zmiana siebie to nie przemeblowanie pokoju.
 

Czytaj więcej

Pan(i) swojej wagi

Jeśli chcemy stracić na wadze, musimy zyskać kontrolę nad zachowaniem związanym z jedzeniem, a nie nad wynikiem, czyli wagą.

Czytaj więcej

Wciąż ten sam, choć inny

Zmienić się na lepsze? Wydaje się, że nic prostszego. Nic bardziej mylnego. Zmiana siebie to nie przemeblowanie pokoju. Meble nie będą nam się przeciwstawiać, a nasze Ja tak - mówi Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska.

Czytaj więcej

Jak mądrze chcieć

Nie spoczniemy, nim dojdziemy – ale czy w ogóle warto tam iść? Czy warto gonić króliczka? I jak się o tym przekonać, zanim się go złapie? Są ludzie, którzy wiedzą, dokąd zmierzają, potrafią mądrze wybierać cele i sprytnie do nich dążyć.

Czytaj więcej

Mądre rządy sobą

Są tacy, którzy bez końca oddają się marzeniom. I tacy, którzy je po prostu realizują. Ci pierwsi sami stają sobie na drodze do marzeń, ci drudzy mają w sobie sprzymierzeńca w ich spełnianiu. Jak mądrze zarządzać sobą, by osiągnąć to, na czym nam naprawdę zależy, żyć tak, jak chcemy żyć?

Czytaj więcej

Języczek u wagi

Nie ma cudownych środków odchudzających ani magicznych diet, a próby odchudzania rychło mogą przysporzyć nam dodatkowych kilogramów. Możemy jednak odzyskać kontrolę nad tym, co, kiedy i jak jemy. A wtedy spada ryzyko, że utyjemy.

Czytaj więcej

Treserzy i styliści Ja

Jesteśmy gatunkiem nastawionym na zmiany otoczenia, nie siebie. Zakładana zmiana siebie powinna być raczej stylizacją stanu aktualnego, a nie nową wersją Ja. Zamiast zdobywać to, czego pragniemy, lepiej rozpoznać i rozwijać nasze wyjątkowe uzdolnienia. Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska

Czytaj więcej

Vademecum podróży przez życie

Wybierając własną drogą, przemyślmy, co da nam szczęście. Czy punkt, do którego dotrzemy, by niekiedy doznać „smutku spełnionych baśni”? A może ważniejsza jest sama podróż?

Czytaj więcej