Autor: dr Daniel Melerowicz

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor psychoterapii. Adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia na Wydziale Psychologii w Katowicach Uniwersytetu SWPS. Pracuje w oparciu o psychodynamiczne rozumienie pacjenta. Prowadzi ośrodek Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA w Katowicach, jest również współprowadzącym podcastu „Psycho-logiczne rozmowy”, oraz autorem podcastu „Struktura psychoterapii.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Mężczyzna, seks i wstyd

Jeśli chłopak zewsząd słyszy, że musi „zawsze chcieć” i wiedzieć, „co i jak”, to gdy nie spełnia tych „wzorców”, szybko pojawiają się u niego wstyd i zahamowania. Niestety, utrzymują się one latami. Skutek? Erotyczne niepowodzenia i coraz gorsza samoocena.

Czytaj więcej

Jak wypocząć na urlopie?

Czy może być coś łatwiejszego niż odpoczywanie? Czy w ogóle warto się nim zajmować? Zdecydowanie tak, gdyż efektywny odpoczynek jest coraz bardziej deficytowym „towarem”.

Czytaj więcej

Jak rozstać się bez wstydu i poczucia winy

Wiele osób wstydzi się, że nie potrafiło uratować swojego małżeństwa. Są zażenowane faktem, że ich była żona/ /mąż czy partnerka/partner nie uważa ich za wartych kochania. Jak pożegnać się ze związkiem i nie mieć poczucia winy?

Czytaj więcej

Toksyczne relacje

Dlaczego wybieram takiego, a nie innego partnera? Od czego zależy to, jak buduję związek? Dlaczego mimo prób popełniam te same błędy? Jak stworzyć szczęśliwy związek i jak może mi w tym pomóc wiedza o teorii więzi?

Czytaj więcej

Choć swata nas sieć

Coraz więcej Polaków szuka partnerów w Internecie. Staje się on współczesną swatką, która może okazać się niebezpieczna. Na co zatem warto uważać?

Czytaj więcej

Jak dobrze odpocząć

Czekamy na upragnione wakacje, marzymy o nich, planujemy wolny czas, a kiedy on wreszcie nadchodzi, okazuje się, że jesteśmy tym urlopem... zmęczeni.

Czytaj więcej

W cieniu najwspanialszego

Życie z nim początkowo przypomina bajkę, ale szybko staje się koszmarem... Narcyz. Jak go rozpoznać i jak chronić się przed jego manipulacjami?

Czytaj więcej

Ona z ogrodu, on z garażu

Kobiety i mężczyźni marzą o tym samym: chcą kochać i być kochani. Tylko czasem trudno im przekazać drugiej stronie, czego konkretnie potrzebują. Zatem podpowiadamy!

Czytaj więcej