Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

15 lipca 2016

Zwyczaje, które mogą sabotować twoje wysiłki

0 501

Sukces nie zawsze zależy od umiejętności i wiedzy. Czasami ważniejsze okazują się nasze zwyczaje. Oto przykłady kilku, które skutecznie mogą sabotować nasze wysiłki.

1. Nieustanne narzekanie. Narzekanie na nadmiar obowiązków, zmęczenie, współpracowników może pomóc, ale tylko w wyrobieniu sobie złej reputacji. Osoby rozsiewające negatywną aurę nie są mile widziane. Jeśli coś ci przeszkadza – zmień to, jeśli nie możesz zmienić, zastanów się co innego możesz zrobić, ale nie narzekaj.

2. Niewyrażanie swoich opinii. Wpasowywanie się, niewychylanie sprawi, że nie będziesz spostrzegany jako osoba wyróżniająca się. Czasami warto wyrazić swoją opinię, podzielić się pomysłami pozostającymi w opozycji do szefa czy współpracowników. Należy jednak zawsze robić to w sposób stonowany, uprzejmy, nie urażając nikogo.

3. Mówienie - niesłuchanie. Wchodzenie ludziom w słowo, nieustanne dzielenie się pomysłami i radami może skończyć się łatką „wszystkowiedzącego”. Zainwestuj czas i energię w słuchanie innych, a nie edukowanie ich.

4. Niedbanie o siebie. Praca do późna w nocy, omijanie posiłków, brak wypoczynku prędzej czy później dadzą o sobie znać. Nawet jeśli jesteś bardzo zapracowany – szczególnie wtedy – dbaj o swoje zdrowie.

5. Mnożenie wymówek. Między wymówką, a wyjaśnieniem jest spora różnica. Zawsze bierz odpowiedzialność za to co mówisz, jak się zachowujesz. Ucz się na błędach zamiast je ignorować lub ukrywać. Tylko w ten sposób zdobędziesz szacunek innych.

6. Uczulenie na krytykę. Jeśli na wszelką krytykę będziesz reagować defensywnie albo agresywnie, to nigdy się niczego nie nauczysz. Nawet jeśli nie zgadzasz się z czyimś zdaniem, po prostu go wysłuchaj.Obmawianie współpracowników. Negatywne opinie na temat współpracowników nie przysporzą ci przyjaciół. Idź za starą dobrą radą „jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, nie odzywaj się”.

7. Obmawianie współpracowników. Negatywne opinie na temat współpracowników nie przyspor...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy