Zwyczaje, które mogą sabotować twoje wysiłki

Ja i mój rozwój

Sukces nie zawsze zależy od umiejętności i wiedzy. Czasami ważniejsze okazują się nasze zwyczaje. Oto przykłady kilku, które skutecznie mogą sabotować nasze wysiłki.

1. Nieustanne narzekanie. Narzekanie na nadmiar obowiązków, zmęczenie, współpracowników może pomóc, ale tylko w wyrobieniu sobie złej reputacji. Osoby rozsiewające negatywną aurę nie są mile widziane. Jeśli coś ci przeszkadza – zmień to, jeśli nie możesz zmienić, zastanów się co innego możesz zrobić, ale nie narzekaj.

2. Niewyrażanie swoich opinii. Wpasowywanie się, niewychylanie sprawi, że nie będziesz spostrzegany jako osoba wyróżniająca się. Czasami warto wyrazić swoją opinię, podzielić się pomysłami pozostającymi w opozycji do szefa czy współpracowników. Należy jednak zawsze robić to w sposób stonowany, uprzejmy, nie urażając nikogo.

3. Mówienie - niesłuchanie. Wchodzenie ludziom w słowo, nieustanne dzielenie się pomysłami i radami może skończyć się łatką „wszystkowiedzącego”. Zainwestuj czas i energię w słuchanie innych, a nie edukowanie ich.

4. Niedbanie o siebie. Praca do...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI