Zakopane to nie tylko narty

Otwarty dostęp Materiały PR

W Zakopanem, w zależności od sezonu, można znaleźć różne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Te oczywiste, jak górskie spacery i jazda na nartach. Te o rosnącej popularności, jak przejażdżki rowerowe. I te mniej znane, ale przez wielu uważane za najlepsze – quady i skutery śnieżne.

Quadem po górach

Możliwość jazdy na skuterach jest ograniczona, z przyczyn oczywistych, do ledwie paru miesięcy w roku, i mocno zależna od warunków atmosferycznych. W przypadku quadów takie zależności są dużo mniejsze, można swobodnie jeździć na nich od wiosny do jesieni, nie przejmując się szczególnie aurą. Nic więc dziwnego, że taka propozycja kusi coraz większą ilość osób, tym bardziej, że wcale wiele nie potrzeba, by zapoznać się z przyjemnością, jaką daje jazda na quadach.

POLECAMY

Oferta wypożyczalni quadów w https://www.quady-zakopane.pl skierowana jest zarówno do doświadczonych kierowców, jak i zupełnie „zielonych”, dla których będzie to pierwsza jazda na takiej maszynie. Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na trudne do poskromienia, jednak to tylko pozory. Oczywiście profesjonalne umiejętności wymagają dosłownie lat treningu, ale   do rekreacyjnego przejazdu wystarczy krótkie szkolenie. Korzystają z niego mężczyźni, kobiety, a w charakterze pasażera mogą występować nawet kilkuletnie maluszki. I na pewno będą z tego powodu przeszczęśliwe.

Wycieczka na godzinę czy na pół dnia?

Czas podróży na quadach można dobrać do własnych możliwości, chęci, umiejętności. Podstawowy pakiet obejmuję godzinną przejażdżkę po okolicach Zakopanego, co przy quadzie dwuosobowym i zamianie za kierownicą, daje pół godziny zabawy na jedną osobę. Na pewno będzie to mile spędzony czas, pytanie tylko, czy przypadkiem nie za krótki? Wartą rozważenia opcją jest więc wydłużenie wyprawy do na przykład dwóch godzin, co pozwoli wybrać się dalej, zobaczyć ciekawe okolice, faktycznie pobawić się w forsowanie przeszkód, jazdę po zboczach, próby podjazdów.

Dla amatorów jeszcze mocniejszych wrażeń organizator proponuje wycieczkę wieczorną, przez lasy i drogi oświetlone światłem księżyca. Dla jeszcze lepszej atmosfery można ją połączyć z ogniskiem w góralskim stylu, z iskrami strzelającymi do nieba...

Ciężko nie poczuć po takiej wyprawie pełni satysfakcji i zadowolenia. Ale przecież niektórzy pragną jeszcze więcej. Nie samej jedynie jazdy na quadach, ale uczynienia z niej jednego z punktów urlopu, wplecenia w plan dnia, zaproponowania dodatkowych atrakcji.

Słuszne podejście, wszak zdejmuje z głowy turysty konieczność samodzielnego planowania, organizowania atrakcji, myślenia nad tym, co by tu jeszcze zrobić, gdzie pojechać, co zobaczyć.

Plusem tak doświadczonych organizatorów jest właśnie możliwość zapewnienia rozrywki na cały dzień. Połączenia wycieczki na quadach z wypadem do term, raftingiem po Dunajcu, zapewnienie sprzętu i wyposażenia, transferu i ubezpieczania. To oferty All Inclusive dla wymagających jakości, ale też dnia wypełnionego atrakcjami, zabawą, przeżyciami, które pozwolą uznać, że dobrze spędzicie czas w Zakopanem i chętnie wrócicie tu ponownie.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI