Uśmiechnij się!

Ja i mój rozwój Praktycznie

Zwyczajna ludzka życzliwość polega na tym, że uśmiechamy się także do nieznajomych. Gdy zaś drugi człowiek odwzajemnia nasz życzliwy uśmiech, znika wiele barier i zaczyna się prawdziwa relacja - przekonywała Małgorzata Braunek.

Małgorzata Braunek (1947 - 2014) była aktorką filmową i teatralną, buddystką oraz nauczycielką zen. Popularność zyskała szczególnie w latach 70. XX w., następnie na długi czas zniknęła z ekranów, by po wielu latach powrócić do aktorstwa. Wraz z mężem, Andrzejem Krajewskim zainicjowała akcję "Uśmiech", którą "podchwyciły" i prowadziły na swych łamach "Charaktery". Małgorzata Braunek zmarła przed przed dwoma laty. Z okazji przypadającego 7 października Światowego Dnia Uśmiechu przypominamy rozmowę z nią, która w 2012 roku ukazała się w "Charakterach".

Paulina Pająk: – Czym jest dla Pani uśmiech?
Małgorzata Braunek: – Nie wyobrażam sobie życia bez uśmiechu i radości. A jednak długo moja mimika mogła temu przeczyć. Zrozumiałam to dzięki drobnemu zdarzeniu. Robiłam zakupy, gdy podeszła do mnie nieznajoma i z troską zapytała, czy coś złego się stało. Zaskoczona zapytałam, dlaczego się zaniepokoiła. Odpowiedziała: „Pani twarz jest przejmująco smutna”. Zdałam sobie wte...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI