Autor: Ewa Kaian Kochanowska

jest nauczycielką Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności, certyfikowaną w Institute for Mindfulness-Based Approaches w Bedburgu. Prowadzi kursy redukcji stresu oraz wykłady na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS w Sopocie i we Wrocławiu. Twórczyni i założycielka Kliniki Stresu.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Uważność koi stres

Naukowcy sugerują, że tak jak aktywność fizyczna poprawia zdrowie fizyczne, tak uważność może wpływać na wzmocnienie ogólnej stabilności psychicznej. Dzięki uważności możemy świadomie poznawać i odczuwać emocje, które towarzyszą nam w trudnej sytuacji.

Czytaj więcej

Po co nam uważność

Uważność przyczynia się do zmiany motywacji, do odkrywania swoich głębokich wartości i prawdziwych potrzeb, które poznajemy, będąc sami ze sobą w ciszy.
 

Czytaj więcej

Uważność, czyli metoda świadomego szczęścia

Dobre chwile zdarzają się każdego dnia. Ale czy my je zauważamy? Czy je doceniamy? Czy potrafimy się nimi cieszyć? Co powoduje, że nie czujemy radości, a własne życie uważamy za niesatysfakcjonujące czy nawet nieszczęśliwe?

Czytaj więcej

Metoda na stres

Życie przyspiesza, ulega zmianom i jest pełne wyzwań. Towarzyszą nam liczne obowiązki, napięcia, frustracje. Odpowiedzią na nie może być uważność: powrót do harmonii i stabilności, uświadomienie sobie i rozwijanie wewnętrznej siły i zdolności zdrowienia.

Czytaj więcej