Scenariusz lekcji wychowawczej

Wstęp

Scenariusz autorstwa Grażyny Adydan. Dotyczy on niezwykle ważnej, zwłaszcza dla młodego człowieka umiejętności, jaką jest decydowanie o własnej bliższej i dalszej przyszłości. Pomaga w poznaniu oraz ustaleniu doraźnych, średnioterminowych i strategicznych celów życiowych.

Temat: Jak zrealizować swoje plany

Cel główny

POLECAMY

  • umiejętność planowania, organizowania własnej nauki;
  • umiejętność efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie, budowania więzi międzyludzkich

Cele szczegółowe
Po zajęciach uczeń:
  • wie, co to są cele doraźne, średnioterminowe i strategiczne;
  • umie określić warunki potrzebne do realizacji celu;
  • potrafi określić cel doraźny oraz sprecyzować działania prowadzące do realizacji tego celu

Środki dydaktyczne: artykuł „Czego chcę, co muszę” Marii Król-Fijewskiej („Charaktery” 1/2004), arkusze szarego papieru, kartki A4, mazaki, karteczki samoprzylepne
Metody: burza mózgów, mapa mentalna, mój wieżowiec

Przebieg lekcji
  1. Uczniowie jako zadanie domowe mieli przeczytać artykuł „Czego chcę, co muszę”.
  2. Na tablicy wisi arkusz szarego papieru z mapą mentalną, hasłem wywoławczym (zapisanym w centrum) są CELE.
  3. ...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.



 

Dołącz do 50 000+ czytelników, którzy dbają o swoje zdrowie psychiczne

Otrzymuj co miesiąc sprawdzone narzędzia psychologiczne od ekspertów-praktyków. Buduj odporność psychiczną, lepsze relacje i poczucie spełnienia.

2500+ artykułów online
110+ numerów archiwalnych
25 lat doświadczenia
Ćwiczenia i medytacje audio
Dostęp online i offline
Czytaj lub słuchaj - jak wolisz!
Charaktery - Twoje wsparcie psychologiczne • Prenumerata już od 99 zł/rok

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI